Chicken Rider – nowa gra F2P już dostępna na PC, Mac, iOS i Androidzie

​Chicken Rider to nowa gra typu endless runner, która została wydana w modelu free-to-play (F2P). Jak tłumaczą jej twórcy z polskiego Red Dev Studio, gra wyróżnia się m.in. urozmaiconą rozgrywką, kreskówkową oprawą oraz abstrakcyjnym humorem. Od 31 lipca br. Chicken Rider jest dostępny na komputerach PC/Mac (Steam) oraz na urządzeniach mobilnych (iOS i Android).

Odpowiedzialne za grę Red Dev Studio specjalizuje się w tworzeniu gier na platformy stacjonarne i mobilne. Trzynastoosobowy zespół z Olsztyna ma już na swoim koncie grę przygodową Professor Madhouse oraz logiczno-zręcznościową grę mobilną Powertris. Wydawcą obu gier jest firma Ultimate Games, która wydała wcześniej m.in. Ultimate Fishing Simulator, Darkest Hunters oraz Earthworms.

Rozgrywka w Chicken Rider oparta jest na jednoklawiszowym sterowaniu oraz formule endless runner, w której gracz posuwa się cały czas naprzód i nie ma możliwości zatrzymania się. Głównym bohaterem jest walczący o wolność innych zwierząt miś polarny.

Reklama

Twórcy wskazują, że na graczy czekają m.in. zróżnicowane wyzwania i lokacje, a także wpływające na rozgrywkę power-upy, dzięki czemu Chicken Rider charakteryzuje się ponadprzeciętną żywotnością.

Gra została wydana w modelu dystrybucji F2P. W efekcie koszty ponoszone przez graczy mają charakter opcjonalny. Jak wyjaśnia producent, zainteresowane osoby mogą kupić np. dodatkowe stroje i "wierzchowce". Chicken Rider pojawił się na PC, Mac, iOS i Androidzie 31 lipca 2018 r.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy