Reklama

Chernobylite najlepszą grą niezależną 2021 roku

​Podczas plebiscytu IndieDB przedstawiono dziesięć najlepszych gier niezależnych 2021 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się polski Chernobylite.

Dziesięć najlepszych gier indie w kończącym się 2021 roku wyłoniono w drodze głosowania. Pierwsze miejsce na liście zajął Chernobylite w wykonaniu studia The Farm 51. Warto podkreślić, że to nie jedyna rodzima produkcja, którą spotkało wyróżnienie. Na siódmym miejscu zestawienia znalazł się Gamedec (Anshar Studios). Poniżej pełne zestawienie tytułów, z którymi powinien zapoznać się każdy miłośnik niezależnej twórczości:

Reklama

  1. Chernobylite (The Farm 51)
  2. Hedon Bloodrite (Zan Hedon)
  3. The Forgotten City (Modern Storyteller)
  4. Forgive Me Father (Byte Barrel)
  5. Solasta: Crown of the Magister (Tactical Advenrures)
  6. Rise of Humanity (Cybernetic Walrus)
  7. Dread Templar (T19 Games)
  8. Inscryption (Daniel Mullins Games)
  9. Gamedec (Anshar Studios)
  10. Vagrus - The Riven Realms (Lost Pilgrims Studio)

Chernobylite - polski horror w wersji... light

Chernobylite to jedna z najbardziej udanych gier wideo znad Wisły z ostatnich miesięcy. Studio The Farm 51 stworzyło intrygujące połączenie gry akcji, skradanki oraz survivalu, rozgrywające się w alternatywnej wersji historii, w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Całość okraszono klimatem horroru w wersji light. Naszą recenzję zwieńczyliśmy oceną 7,5/10.

Jesteśmy tym bardziej dumni z polskich twórców, że wcześniej, w ramach plebiscytu ModDB, za najlepszy niezależny mod do gry wideo uznano inną polską produkcję - Kroniki Myrtany. To olbrzymi, bezpłatny dodatek do drugiej części Gothica.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy