Chcesz anulować pre-order na Steamie? Teraz możesz - Valve wprowadza nową opcję

Jedna z wad cyfrowej dystrybucji? Brak możliwości prostego i łatwego anulowania raz złożonego zamówienia przedpremierowego.

To już jednak - przynajmniej w przypadku Steama - przeszłość. Na platformie Valve pojawiła się opcja, która pozwala wycofać pre-order na daną produkcję. Do tej pory, aby anulować złożone zamówienie przedpremierowe, trzeba było skontaktować się z obsługą klienta Steama i przejść żmudny proces.

Teraz jednak wycofanie pre-ordera to kwestia dwóch kliknięć myszką. Użytkownik donham na oficjalnym forum platformy Valve zauważył - i poinformował o tym resztę świata - że w bibliotece gier przy tytułach jeszcze niewydanych, a na które złożone zostało zamówienie przedpremierowe, pojawiła się nowa opcja (po angielsku brzmi "Refund an item").

Dzięki niej można zrezygnować z zakupu i odzyskać pieniądze, które przelane zostaną do wirtualnego portfela na Steamie. Od pewnego czasu podobne rozwiązania funkcjonują też na Originie, gdzie można żądać zwrotu wydanej sumy w ciągu kilku dni od zakupu.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy