Reklama

Ceny konsol PlayStation 4 lecą w dół

Wiele osób zastanawiało się, czy Sony zdecyduje się przyciąć nieco obowiązujące ceny detaliczne swojej stacjonarnej konsoli PS4.

Cóż, wygląda na to, że Japoński koncern uszczęśliwi konsumentów, ale niestety, na razie tylko tych, którzy zamieszkują tereny Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podczas konferencji prasowej w związku targami Tokyo Game Show firma Sony ogłosiła obniżkę, która ma zacząć obowiązywać od 31 października 2015 roku.

Od tego dnia sugerowana cena detaliczna PlayStation 4 wynosić będzie 34 980 jenów, co oznacza, że w przeliczeniu na złotówki konsolę będzie można kupić za niecałe 1100 PLN (dokładnie 1078 złotych).

W stosunku do stawki ustanowionej na start systemu Sony w Japonii, która w przeliczeniu na amerykańską walutę wynosiła 334 dolary, zapowiedziana obniżka stanowi spadek o około 12 procent.

Reklama

Całkiem przyjemny bonus, prawda? Biorąc pod uwagę rodzime realia, to za cenę 1100 zł (a nawet mniej) do tej pory można było nabyć konkurencyjną konsolę aktualnej generacji - Xboksa One. Były to jednak mocno ograniczone ilościowo zestawy, które pojawiały się w ramach promocji poszczególnych sklepów.

Aktualnie raczej trudno jest znaleźć system Microsoftu w cenie poniżej 1300 złotych. Mimo wszystko to wciąż mniej niż trzeba wydać za PS4 - goła konsola w zależności o pojemności zainstalowanego dysku twardego 500GB/1TB kosztuje odpowiednio ok. 1450/1550 złotych.

Czy warto robić sobie nadzieje na to, że ceny nagle poszybują w dół? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Niestety, na ten moment, nie wiadomo czy pozostałe regiony świata mogą liczyć na podobną akcję, co w Japonii.

A szkoda, bo chyba wielu przyszłych nabywców, którzy wciąż zastanawiają się nad zakupem przyzna, że nowa cena mogłaby ich zmotywować oraz przyspieszyć transakcję związaną z przesiadką na nową generację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy