Ceny gier są za niskie? Prezes dużego studia nie ma wątpliwości

Haruhiro Tsujimoto nie ma wątpliwości. Tworzenie gier wideo w obecnych czasach to niesamowicie drogie przedsięwzięcie, przez co ceny produkcji gamingowych powinny być znacznie większe - uważa prezes japońskiego wydawcy i producenta Capcom.

Ceny gier wideo to dosyć wrażliwy w ostatnim czasie temat. Niecały rok temu Valve zmieniło rekomendowany cennik za gry w różnych regionach świata na Steamie. Według nowego regulaminu za gry wycenione za 60 dolarów, na przykładzie Polski zapłacić musimy 274,99 zł (wcześniej było to 214,99 zł).

Z kolei ponad miesiąc temu zmianie uległa także cenowa polityka dotycząca progów minimalnych w największym serwisie z grami. W praktyce oznacza to, że nawet za najtańsze gry będziemy musieli teraz zapłacić 4,49 zł. Wcześniejszy minimalny próg wynosił 3,59 zł.

Reklama

Mowa o przykładach z rodzimego rynku. Nie jest tajemnicą, że ceny gier wzrosły niemal na całym świecie. Według prezesa Capcomu Haruhiro Tsujimoto, ceny gier nadal są za niskie. Według Japończyka powinny one rosnąć proporcjonalnie do stale ulegającym zwiększeniu kosztom projektowanie i tworzenia danej gry.

A Wy, ile jesteście maksymalnie w stanie wydać na grę z najwyższej półki i segmentu AAA?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Capcom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy