Reklama

CD Projekt ze świetnymi wynikami finansowymi

​Spółka przedstawiła raport, z którego wynika, że ubiegły rok był dla niej rekordowy pod względem osiągniętych przychodów i osiągniętego zysku.

Na kompletne sprawozdanie trzeba jeszcze poczekać (datę jego prezentacji przesunięto na 22 kwietnia), ale już teraz CD Projekt pochwalił się szacunkowymi danymi finansowymi za ubiegły rok.

Na Twitterze, na oficjalnym kanale CD Projektu, pojawiła się grafika prezentująca najważniejsze liczby. Pierwsza z nich to 2,139 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Druga - 1,154 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

To absolutnie rekordowe wyniki w historii spółki. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wyniosły one odpowiednio 0,5 mld zł i 0,1 mld zł. Nawet 2015 rok, kiedy to ukazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon, nie był tak spektakularny. Wówczas CD Projekt zanotował 0,7 mld zł przychodu oraz 0,3 mld zysku.

Reklama

Wygląda na to, że CD Projekt pomimo problemów (jak masowa krytyka Cyberpunka 2077 czy kradzież kodu źródłowego gry) znajduje się w świetnej kondycji finansowej i może sobie pozwolić zarówno na stopniowe rozwijanie Cyberpunka 2077, jak i na rozpoczynanie nowych projektów. Kilka dni temu Adam Kiciński, prezes spółki, zdradził, że firma prześwietla rynek w poszukiwaniu studia deweloperskiego, które mogłaby kupić i wchłonąć.

Tak dobre wyniki finansowe CD Projektu to w głównej mierze zasługa Cyberpunka 2077 i jego komercyjnego sukcesu. Choć gra miała premierę dopiero 20 grudnia, do tego czasu sprzedaż osiągnęła pułap 13 milionów egzemplarzy. Koszty produkcji zwróciły się praktycznie zaraz po tym, jak tytuł trafił do sprzedaży.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje