CD Projekt planuje co najmniej kilka nowych gier w uniwersum Wiedźmina

​CD Projekt już jakiś czas temu zapowiedział, że aktualnie opracowywana gra w uniwersum Wiedźmina będzie startem nowej sagi. Teraz oficjalnie potwierdza, że później przyjdzie pora na kolejne gry osadzone w tym samym świecie.

Informacja ta pochodzi z najnowszego spotkania przedstawicieli firmy z akcjonariuszami. Szef CDP został w pewnym momencie poproszony o rozwinięcie znaczenia określenia "saga" w kontekście kolejnych projektów studia w świecie Wiedźmina. Adam Kiciński wyjaśnił wtedy, że tak jak pierwsza saga stworzona była z trzech gier, tak teraz studio jest w fazie pre-produkcji nowej gry z drugiej sagi Wiedźmina.

Tak więc już w tym momencie twórcy myślą o więcej niż jednej, nowej grze w tym świecie. Nie jest to być może specjalne zaskoczenie, również jeśli spojrzymy na sukces jakim były poprzednie gry w tym świecie i jak długo przynosiły (oraz nadal przynoszą) dochody, ale odrobina jasności jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Reklama

Wiedźmin 3 Wydanie Rozszerzone

O ile jednak zupełnie nowe gry to dopiero pieśń odległej przyszłości, tak wyczekiwany patch dla Wiedźmina 3, który zaktualizuje go na potrzeby konsol najnowszej generacji, jest znacznie bliżej. Projekt zaliczył już kilka opóźnień, ale teraz autorzy trzymają się wersji, że aktualizacja pojawi się jeszcze w tym roku.

Update ma zawierać pliki zarówno podstawowej wersji gry, jak i wypuszczonych do niej dodatków, plus dodatkowe opcje, korzystające z możliwości nowych konsol oraz nowoczesnych komputerów PC - m.in. ray-tracing czy szybsze czasy ładowania. Dzięki temu wersja "enhanced" będzie dostępna zarówno jako kompletna gra, jak i aktualizacja dla tych, którzy tytuł ten kupili wcześniej.

Czwarty kwartał nadal aktualny

Pierwotnie CD Projekt planował wydanie aktualizacji w zeszłym roku, ale projekt kilka razy zaliczył opóźnienie, by w końcu twórcy określili moment premiery na bliżej niesprecyzowany punkt w czwartym kwartale 2022. Na określenie konkretnej daty wciąż czekamy, ale czwarty kwartał został po raz kolejny potwierdzony jako aktualny i wiążący.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy