Call of Duty Next. Jak i gdzie oglądać?

Zbliża się wydarzenie, na które fani CoD-a czekali od miesięcy. Już dzisiaj odbędzie się Call of Duty Next, event organizowany przez Activision poświęcony przyszłości całej franczyzy. Dowiemy się wszystkiego zarówno o Modern Warfare 2, jak i Warzone 2 oraz rynku mobilnym.

Gdzie i kiedy oglądać Call of Duty Next?

Fani Call of Duty League przyzwyczajeni są zapewne do zarywania czasami całych nocy, oglądając najważniejsze mecze Majorów. Tym razem Activision postanowiło jednak zrobić mały ukłon w stronę Europy i zorganizować swoje wydarzenie w godzinie przyjaznej zarówno dla Ameryki Północnej, jak i dla reszty świata.

Call of Duty Next odbędzie się 15 września o godzinie 18:30. Wydarzenie będzie transmitowane na kanałach Twitch i YouTube Call of Duty. Czwartek ma być historycznym wydarzeniem dla całej franczyzy, a Activision zapowiada wejście w nową erę.

Reklama

Czego spodziewać się po Call of Duty Next?

Głównym daniem nadchodzącego wydarzenia powinna być prezentacja Call of Duty: Modern Warfare 2. Już 16 września rozpoczyna się pierwsza beta na PlayStation, a większość fanów CoD-a ma bardzo ograniczoną wiedzę na temat następnej odsłony serii. Dostaliśmy kilka trailerów, poświęconych głównie kampanii, ale multiplayer pozostaje tajemnicą.

Call of Duty Next ma wreszcie rozwiać te tajemnice. Podczas wydarzenia powinno pojawić się w rezultacie Infinity Ward, co sugerowano jeszcze podczas finałów Call of Duty League, i w charakterystycznym dla CoD-a stylu zaprezentować tryb multiplayer. Zazwyczaj oglądamy gameplay, dowiadujemy się o modyfikacjach klas postaci, nowych broniach i trybach, które trafią do gry.

Nie bez powodu wydarzenie nazywa się jednak "Call of Duty Next", a nie "Modern Warfare Multiplayer Reveal". Activision od początku zapowiadało, że będzie to bardzo ważny moment dla całej franczyzy i okazja dla fanów Call of Duty na poznanie szczegółów na temat przyszłości.

Częścią Call of Duty Next mają być w rezultacie Call of Duty: Warzone oraz Call of Duty: Mobile. Warzone czeka oczywiście na połączenie z Modern Warfare 2, podobnie jak to wyglądało przez ostatnich parę lat, ale niedługo po debiucie nowej odsłony ma pojawić się również sequel popularnego battle royale. Oznacza to całą serię zmian, potencjalnie nową mapę w przyszłym roku i bardzo ważne wydarzenie w historii Warzone.

Battle royale ma również zawitać na urządzeniach mobilnych. Gra wcześniej znana jako "Project Aurora" okazała się być Call of Duty: Warzone Mobile. Podczas zbliżającego się wydarzenia zobaczymy oficjalną prezentację mobilnego battle royale i dowiemy się, czym będzie różnić się gra na smartfonach od tej na PC i konsolach.

Ponadto, między wierszami Activision sugerowało jeszcze jedną zapowiedź, na którą będziemy musieli poczekać już do samego eventu. Może wiązać się ona z faktem, że w przyszłym roku nie dostaniemy nowego Call of Duty i na kolejnego Black Opsa przyjdzie nam czekać aż do 2024 roku. Activision może szykować się więc do zapełnienia tej luki jakimś remasterem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty | Infinity Ward
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama