Call of Duty: Modern Warfare 2. Warunkiem gry jest podanie numeru telefonu

Tym razem Activision planuje najwyraźniej od razu zabrać się za cheaterów. Posiadacze PC będą musieli połączyć swój numer telefonu z kontem Battle.net przed uruchomieniem Call of Duty: Modern Warfare 2.

Cheaterzy w Call of Duty

W 2019 roku, kiedy Infinity Ward rozpoczęło swojego rodzaju nową erę Call of Duty, wielu graczy przeniosło się na PC. Dostaliśmy cross-play, pełnoprawną wersję na komputery osobiste i CoD przestał być kojarzony wyłącznie z konsolami. Od Modern Warfare 2019 niektórzy zaczęli podłączać kontrolery do swoich komputerów i cieszyć się Call of Duty w 144 Hz i 120 FOV.

Zmiana ta wprowadziła sporo dobrego, ale otworzyła Call of Duty na świat cheaterów. Na konsolach pojawiały się okazjonalne oszustwa, ale możliwości były znacznie mniejsze. Kiedy do gry wszedł jeszcze Warzone, oba tryby zostały zalane przez cheaterów, z którymi bardzo trudno było się pozbyć. Znacząco pomógł wprowadzony w zeszłym roku Ricochet, autorski anti-cheat Activision, ale jest to problem, który nigdy nie ustanie.

Reklama

Dodatkowa weryfikacja przed grą w Call of Duty: Modern Warfare 2

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery Call of Duty: Modern Warfare 2. Wczoraj zobaczyliśmy Call of Duty Next, wydarzenie Activision zapowiadające przyszłość całej franczyzy, a dziś rozpoczynają się beta testy na PlayStation.

Parę dni temu Activision zdradziło więcej szczegółów na temat zbliżającej się bety. Poznaliśmy oczywiście daty rozpoczęcia testów na poszczególnych platformach i dowiedzieliśmy się, jakie są minimalne oraz rekomendowane ustawienia dla posiadaczy PC. Okazuje się jednak, że użytkownicy Battle.netu mają jeszcze jedno, ważne zadanie.

Activision poinformowało, że aby uruchomić Call of Duty: Modern Warfare 2 na PC trzeba najpierw połączyć swój numer telefonu z kontem Battle.net. Nie dostaliśmy konkretnego powodu tej decyzji, ale można śmiało założyć, że chodzi o dalszą walkę z cheaterami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama