Reklama

Byli twórcy Hearthstone pracują nad grą w uniwersum Marvela

​Ben Brode, w przeszłości jeden z głównych twórców karcianki Hearthstone w Blizzardzie, założył nowe studio - Second Dinner - i zajmuje się obecnie produkcją całkiem nowego tytułu, bazującego na uniwersum komiksów Marvela, spopularyzowanych w ostatnich latach przez liczne filmy akcji.

Deweloper opuścił Blizzard w kwietniu ubiegłego roku, po piętnastu latach spędzonych w firmie. Ostatnio - przez całą dekadę - odpowiadał właśnie za Hearthstone, zajmując się rozwojem karcianki oraz komunikacją z fanami, stając się na dobrą sprawę "twarzą" popularnego tytułu.

Ta nowa przygoda to studio Second Dinner, które deweloper założył wraz z kilkoma kolegami, których zrekrutował jeszcze podczas pracy w Blizzardzie. Początek działalności jest wprost wymarzony - studio zabezpieczyło 30 milionów dolarów od chińskiej firmy NetEase, właśnie na produkcję gry.

Reklama

Interesujące jest, że chińska firma wykłada własne pieniądze na finansowanie produkcji, która bazuje na licencji uniwersum Marvela, który jest przecież amerykańskim podmiotem. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek - NetEase zainwestowało także 100 milionów w Bungie, twórców Destiny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje