Reklama

Brak trybu współpracy w remasterze Grand Theft Auto: San Andreas

​Odświeżona wersja Grand Theft Auto San Andreas nie zawiera jednego z ulubionych trybów gry. Mowa o co-opie. Czyżby Rockstar nie chciał robić konkurencji dla Grand Theft Auto V Online?

To oczywiście niewinna drwina, ale gracze - jak to gracze, są poruszeni! Marzenia o wspólnym graniu z kolegą do północy, kiedy rodzice już śpią, właśnie legły w gruzach. Być może też dlatego, że jesteśmy prawie 10 lat starsi, dawno nie mieszkamy z rodzicami, a koledzy mają swoje rodziny?

Rockstar przed premierą nie dzielił się z graczami zbyt wieloma informacjami. Z jednej strony rodzi to podejrzenia o to, że firma chciała uniknąć niekończących się narzekań na temat zmian. Z drugiej daje pewne pole dla przyjemności z odkrywania. Tak jest chociażby z kwestią cheatu, dodającego śnieg na ulicach miast. Piszemy o tym w innym newsie.

Reklama

Tym razem gracze odkryli, że w San Andreas brakuje trybu kooperacji znanego z oryginalnej odsłony. Jak niektórzy mogą pamiętać, Grand Theft Auto: San Andreas miała tajny tryb kooperacji, który fani mogli uruchomić, podchodząc do specjalnej ikony niedaleko domu CJa przy Grove Street. Tryb umożliwiał podpięcie drugiego kontrolera i zabawę z kolegą, która zwykle kończyła się totalną rozwałką na ulicach miasta.

Niestety, ten tryb został usunięty w nowej wersji gry, co oznacza, że GTA San Andreas Definitive Edition nie ma żadnego rodzaju współpracy ani gry wieloosobowej. Jeśli gracze udadzą się w miejsce, w którym powinna znajdować się ikona aktywacji trybu współpracy, nic nie znajdą.

Rockstar nie wyjaśnia, dlaczego zapadła taka decyzja. Może mieć to związek ze zmianą silnika gry, a może firma uznała po prostu, że implementacja będzie zbyt czasochłonna w stosunku do korzyści. Naprawdę ktoś jeszcze potrafi sobie wyobrazić grę z kolegą w San Andreas? To już nie te czasy.

Brak kooperacji to nie jedyna różnica między remasterem a oryginalnymi grami. Fani zauważyli również, że nastąpiły zmiany w stacjach radiowych San Andreas, a także stacjach radiowych w Grand Theft Auto 3Grand Theft Auto: Vice City.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama