Bloober Team otwiera nową kartę swojej działalności. Co planuje polskie studio?

Bloober Team od lat uchodzi za jedną z najlepszych firm w Europie, które tworzą gry wideo z gatunku horror. Niedawna premiera Layers of Fear odbiła się szerokim echem. Teraz władze studia ogłaszają kolejne nowości związane ze studiem i zupełnie nowy etap działania.

Bloober Team znaną marką w Europie

Bloober Team to krakowskie studio, które nieco niespodziewanie było wybrane do stworzenia remake’u słynnego survival horroru - Silent Hill 2. Jest to niebywały sukces polskich twórców, choć oczywiście w pełni zasłużony i krakowianie od lat walczyli o to, by być na wysokiej pozycji w świecie gier mających dostarczyć użytkownikom trochę grozy.

W swoim dorobku Polacy mają tak dobrze oceniane tytuły, jak dwie części Layers of Fear, Observer: System Redux czy The Medium. Akcja ostatniej z wymienionych gier toczyła się w Krakowie, a dokładniej w hotelu inspirowanym słynnym hotelem Cracovia (w grze pod nazwą Niwa). Studio uchodzi za jednego z liderów wśród twórców gier z gatunku grozy. W połowie czerwca na rynku pojawił się remake pierwszej części Layers of Fear. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to zupełna kopia produkcji z 2016 roku.

Reklama

Spleciono w niej historie z dwóch poprzednich części oraz uzupełniono o zupełnie nowe wątki, przez co gracze mogą cieszyć się w połowie zupełnie nową przygodą artystów, którzy mają do czynienia z nadprzyrodzonymi zjawiskami. Recenzja tej produkcji już pojawiła się także w naszym serwisie. Teraz włodarze Bloober Team zapowiadają, że studio wchodzi w zupełnie nowy etap działania. Szerzej na ten temat wypowiedział się Piotr Babieno, CEO Bloober Team.

Polskie studio wchodzi w nowy etap działania

Słowa zarządcy krakowskiego studia są bardzo trafne. Najnowsze Layers of Fear nie zostało jednoznacznie odebrane przez krytyków, graczy i recenzentów. Mogłoby to wskazywać na niezbyt udaną polską produkcję, ale to jest już za Bloober Team. Teraz studio skupia się na zupełnie nowych projektach. Jeszcze przed wydaniem najnowszej części Layers of Fear, spółka Bloober Team zadebiutowała na giełdzie. Więcej o szansach związanych z uczestnictwem na Giełdzie Papierów Wartościowych opowiedział prezes Bloober Team

Wiele wskazuje na to, że najbliższym dużym projektem Bloober Team będzie praca nad remake’iem drugiej części Silent Hill. Jest to jedna z najsłynniejszych gier z gatunku horrorów w dziejach. Zadanie to zostało powierzone przez pierwotnych twórców - słynną japońską firmę KONAMI. To pokazuje, jak wielkim zaufaniem cieszy się krakowskie studio w świecie gier wideo. Jak na razie premiera odnowionego Silent Hill 2 nie jest podana do publicznej wiadomości. Można jednak się spodziewać, że będzie to kolejne dzieło stojące na najwyższym poziomie. Szczególne nadzieje można pokładać w oprawie graficznej, która jest zdecydowanym "konikiem" Bloober Teamu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bloober Team | Layers of Fear

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy