Blizzard planuje wskrzesić BlizzCon w 2023 roku

Jeden z największych i najbardziej popularnych konwentów gamingowych może powrócić w przyszłym roku. Blizzard poinformował, że już teraz pracują nad planami zorganizowania BlizzConu 2023.

Ostatni BlizzCon odbył się w 2019 roku. Po latach oczekiwań przedstawiono wtedy Diablo IV, otwierając tym samym dyskusję o kolejnej odsłonie popularnego Action RPG. Później na dobre rozkręcił się jednak Covid, wokół Activision krążyły coraz gorsze oskarżenia i w 2021 całkowicie wstrzymano organizację BlizzConów.

Reklama

Wszystko zdaje się jednak powoli wracać do normy, bowiem w rozmowie z Los Angeles Times Mike Ybarra, Prezydent Blizzarda, poinformował, że planują przywrócić BlizzCon w przyszłym roku. Blizzard zatrudnił już podobno nowego lidera od BlizzConu, który ciężko pracuje aktualnie nad planem na kolejną edycję.

Zainteresowanie BlizzConem będzie w dużym stopniu zależeć od tego, jak zostaną przyjęte nadchodzące projekty Blizzarda. Overwatch 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku i stoi przed zadaniem wskrzeszenia niegdyś bardzo popularnego FPS-a. W grudniu ma również pojawić się Dragonflight, nowa ekspansja do World of Warcraft, która również ma ręce pełne roboty po Shadowlandsach.

Jeżeli obie produkcje okażą się sukcesem i Blizzard faktycznie wysłucha feedbacku graczy, jak zdaje się aktualnie sugerować, BlizzCon może wrócić do łask fanów. Nie ulega jednak wątpliwości, że wydawca mocno stracił w oczach graczy i ciężko wyobrazić sobie BlizzCon w stylu tych sprzed 10 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BlizzCon | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy