Reklama

Blizzard blokuje dostęp Rosjanom i Białorusinom do gry Diablo Immortal

Pierwszy tydzień lipca przyniósł nową, dużą aktualizację do Diablo Immortal, która stanowi jednocześnie inauguracje sezonu drugiego i premierę nowego karnetu bojowego. Nie wszyscy jednak mogą przystąpić do rozgrywki. Restrykcje obejmują obywateli z Rosji i Białorusi.

Blizzard nie zamierza przebierać w środkach. Amerykański producent pozostaje bezwzględny wobec graczy z RosjiBiałorusi. Agresywna inwazja wojsk Putina na tereny Ukrainy zbiera kolejne żniwa i chociaż od wszczęcia wojny minęły już ponad cztery miesiące, to sankcje nadal obowiązują i wiele wskazuje na to, że w tej materii niewiele się zmieni.

Nowa, lipcowa aktualizacja wnosi sporo świeżej zawartości, unikalny karnet bojowy i premierę drugiego sezonu. Wraz z nią deweloperzy gry zaimplementowali jeszcze silniejsze zabezpieczenia wobec graczy z Rosji i Białorusi.

Reklama

Ci utracili całkowity dostęp do gry Diablo Immortal i jeśli konto rejestrowane było w którymś z wymienionych wyżej państw, to dostęp do logowania nie jest możliwy. Oczywiście gracze próbują znaleźć sposób na to, by ominąć wszelkie te restrykcje. Wielu osobom przed lipcową aktualizacją ta sztuka udawała się - nie wiadomo jak będzie tym razem.

Z opinii internautów wyczytać można, że restrykcje obejmują wersję na pecety, ale już nie sięgają mobilnego wydania najnowszego dzieła od Blizzarda. Przypomnijmy, że Diablo Immortal nie jest także dostępne na terenie Chin. Premiera gry w tym regionie miała nastąpić jeszcze w czerwcu, ale w wyniku kontrowersji przesunięto datę debiutu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy