Beneath to nowa tajemnicza strzelanka. Spodoba się fanom kultowej serii FEAR

Już niebawem fani mrocznych survivalowych FPS-ów mogą otrzymać jeden, ale za to solidny powód do radości. Beneath to nowa strzelanka osadzona w zdradliwym podwodnym świecie, w którym non stop stajemy w szranki z licznymi zagrożeniami.

Beneath jawi się na jedną z najciekawszych premier swojego gatunku. Gra powstaje z inicjatywy studia Camel 101, które na swoim koncie ma już kilka mniejszych projektów. Ostatnim tytułem od tych producentów jest thriller Those Who Remain, który na Steamie zebrał sporo pochlebnych recenzji.

Co prawda Beneath jeszcze nie zadebiutowało, ale swoim klimatem na opublikowanym zwiastunie i grafikach potrafi zachwycić. Podczas zabawy wcielamy się w nurka głębinowego Noaha Quinna, który ma jedno z pozoru proste, ale w praktyce karkołomne zadanie - musi uciec z podwodnego świata po brzegi wypełnionego potworami.

Reklama

Beneath to produkcja osadzona w klimacie action-horroru z elementami survivalu. Niemal cała akcja dzieje się pod wodą, co utrudnia nam sprawne przemieszczanie się i eksplorację świata. Twórcy zadbali o szereg rozmaitych broni do wyboru i liczne tajemnice kryjące się z rozmaitych zakątkach uniwersum.

Strzelanka na fragmentach rozgrywki wyróżnia się wysokim poziomem oprawy wizualnej z dbałością o detale, sztuczną inteligencję dostosowującą się do stylu gracza, w pełni modyfikowalną broń oraz... zniszczalne środowisko, w którym obcujemy.

Beneath swoją mroczną konwencją przypomina nieco kultową serię F.E.A.R, która już w przyszłym roku obchodzić będzie 20-lecie swojego istnienia na rynku. Data premiery Beneath nie została jeszcze potwierdzona. Gra ma zadebiutować w 2024 roku na platformie PC (Steam).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FPS | Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy