F.E.A.R. pozostaje jedną z najstraszniejszych gier. Mimo upływu lat

Na Reddicie rozgorzała dyskusja na temat najstraszniejszych gier w jakie grali użytkownicy. Większość jest zgodna i stawia na F.E.A.R.

Pierwotnie, gra została wypuszczona na PC w 2005 roku, a następnie pojawiły się jej wersje na Xboxa360 oraz PS3. Mimo upływu tylu lat, F.E.A.R. do dziś pozostaje jednym z najlepszych horrorów. Jeśli nadal nie mieliście okazje zapoznać się z tym tytułem, zdecydowanie powinien on pojawić się na Waszej “kupce wstydu".

W skrócie gra opowiada o rządowych eksperymentach, które poszły w bardzo złą stronę i stały się powodem powstania nadnaturalnych zjawisk. Gramy jako nowicjusz w szeregach sił F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon). Jednak szybko okazuje się, że nasz bohater jest kimś więcej niż tylko kolejnym, typowym protagonistą strzelanki FPS. W grze pojawia się też postać dziewczynki - zjawy o imieniu Alma, która najwyraźniej uwielbia torturować naszego bohatera i inne niewinne ofiary.

Reklama

Użytkownicy Reddita są zgodni - od tamtej pory nie pojawiło się zbyt wiele gier, które wywoływałyby takie ciarki jak F.E.A.R. i postać Almy. Już krótka scena pierwszego spotkania z tą postacią wystarczy, żeby wzbudzić w graczu poczucie paniki i jest znakiem, że nie mamy do czynienia ze zwykłym FPS-em.

Po premierze pierwszej części pojawiły się jeszcze dwie kolejne, ale o ile pierwszy sequel był całkiem niezłą grą, o tyle “trójka" w oczach graczy straciła wiele ze swojego pierwotnego klimatu. Na szczęście, mimo debiutu serii w 2005 roku, zdobycie gier nie powinno wciąż sprawiać wielkiego problemu. Poza tym, wszystkie można odpalić na Xboxach obecnej generacji dzięki możliwościom wstecznej kompatybilności, więc sami możecie się przekonać czy F.E.A.R. wzbudzi w Was tyle strachu, ile zapowiadają gracze, którzy mieli już okazję ją przejść.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: F.E.A.R.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy