Bella Ramsey chce, by częściej nagradzano aktorów niebinarnych

Bella Ramsey, brytyjska aktorka, która zasłynęła ze swoich ról w produkcjach takich jak "Gra o tron" oraz "The Last of Us" domaga się wdrożenia większej inkluzywności w branży aktorskiej. Ramsey ma nadzieję na to, że artyści niebinarni będą nagradzani więcej i częściej.

Bella Ramsey uznawana jest za jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia. 19-latka Fanom seriali dała się poznać, wcielając się w Lyannę Mormont w hitowej Grze o tron. Więcej rozgłosu Brytyjce przyniosła z kolei rola Ellie Williams w tegorocznym dziele od HBO, czyli The Last of Us.

Wiele wskazuje na to, że pełnoprawna kariera Ramsey tak naprawdę dopiero się zaczyna. Wiadomo, że HBO zajmuje się produkcją kolejnych sezonów The Last of Us, będących adaptacją drugiej części gry. O ewentualnej dacie premiery tych serii co rusz słyszymy jakieś nowe nieoficjalne informacje.

Reklama

Zdjęcia do odcinków kolejnego sezonu jeszcze się nie rozpoczęły, więc Bella Ramsey korzysta z chwili przerwy i chętnie udziela wywiadów różnym zagranicznym serwisom. Aktorka już kilkukrotnie na łamach portali opisywała swoje relacje z Pedro Pascalem. Zdarzało się także, że 19-latka mocno uderzała we wszystkie komentarze krytykujące serial The Last of Us za wątki homoseksualne.

Tym razem w rozmowie z Vanity Fair Ramsey jasno stwierdziła, wręcz domagając się poszukania kompromisu w mniejszej kategoryzacji płci. Artystka uważa, że aktorzy niebinarni powinni być częściej nagradzani na różnych festiwalach, które według niej w żaden sposób nie tworzą miejsca dla takowych osób.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bella Ramsey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy