Reklama

Battlefield 6 z akcją w niedalekiej przyszłości? Bad Company 3 ponoć nie powstaje

​Battlefield 6 trafi do sprzedaży dopiero w okolicach 2021 roku, ponieważ EA chce zaczekać na premierę PlayStation 5 i Xbox Scarlett. Najnowszy przeciek wskazuje, że produkcja porzuci drugowojenne klimaty, a jej akcja zostanie umieszczona w niezbyt odległej przyszłości. Niestety nie będzie to oczekiwany przez niektórych fanów serii Bad Company 3.

Po wydaniu Battlefield 5 EA postanowiło zrobić sobie przerwę od publikowania kolejnych odsłon serii skupiając się na rozwijaniu obecnej gry. Dotychczas deweloperzy udostępnili już wiele aktualizacji i po ilości graczy na serwerach widać, że piąta część nadal żyje oraz cieszy się pewnym zainteresowaniem. Mimo tego autorzy powoli myślą nad następnym epizodem, choć jak podkreśliła Electronic Arts Battlefield 6 trafi do sprzedaży dopiero w okolicach 2021, a więc po premierze konsol nowej generacji. Wydawca nie ukrywa, że w tym przypadku zamierza po prostu poczekać na PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett.

Reklama

Do niedawna nie wiedzieliśmy, w jakim okresie ma rozgrywać się następna część wojennej serii, a i najwyraźniej sami Elektronicy mieli z tym pewien problem zwłaszcza po płynącej ze strony fanów krytyce za poziom realizmu w Battlefield 5. Jeśli okres drugiej wojny światowej już jest i zapewne odpada w szóstce to, dokąd zabiorą nas deweloperzy? Zgodnie z przeciekiem krążącym na Reddit następna gra EA DICE wbrew oczekiwaniom niektórych osób nie będzie Bad Company 3, zaś akcja będzie toczyć się w niezbyt odległej przyszłości, a dokładniej 2030 roku. Powszechnymi elementami dostępnymi w produkcji mają być drony, roboty czy inne kojarzone z futurystycznym światem rzeczy.

Do tego powróci znana z Battlefield 4 opcja Levolution, która pozwoli graczom wpływać na mapy, aczkolwiek teraz destrukcja otoczenia ma być nastawiona mocniej na taktykę. Battlefield 6 jest rzekomo rozwijany od momentu, kiedy piąty epizod znajdował się w ostatniej fazie produkcji, a więc już od dłuższego czasu. Co ciekawe istnieje szansa, iż początkowo projektem był Bad Company 3, lecz EA DICE z jakichś powodów zrezygnowało z jego dalszego rozwijania na rzecz zupełnie nowej koncepcji. Społeczność dobrze wspominająca tę poboczną serię ma tym samym powody do rozczarowania, ale z drugiej strony Battlefield 6 nadal ma szansę być bardzo dobrym tytułem.

Oczywiście należy też pamiętać, że są to jedynie niepotwierdzone informacje, z kolei potencjalnych oficjalnych szczegółów powinniśmy spodziewać się dopiero w przyszłym roku możliwe, że podczas E3 2020. Wracając jeszcze do Battlefield 5 jeden z twórców podzielił się refleksją odnośnie porzucania gry przez niektórych graczy, którzy są zawiedzeni dostępnymi na starcie arsenałem broni oraz faktem, że zbyt szybko przegrywają pojedynki z przeciwnikami w trybie wieloosobowym. Deweloperzy mają w związku z tym pracować nad odpowiednimi poprawkami usprawniającymi rozgrywkę.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy