Reklama

Battlefield 2042 - szczegóły aktualizacji 2.1

​Battlefield wstaje z kolan. Po bardzo nieudanej premierze i długich miesiącach pozbawionych jakiegokolwiek contentu DICE i Electronic Arts w imponującym stylu nadrabiają straty.

Battlefield 2042 powoli staje się solidną grą. Premiera nie poszła oczywiście po myśli DICE oraz Electronic Arts. Już beta testy wywołały spore obawy wśród fanów serii i wielu z nich nie sądziło, że faktycznie może być to tytuł, który wróci Battlefielda do czasów glorii i chwały. Nieprzemyślane mapy, dziwne mechaniki i tona błędów przyczyniły się do błyskawicznej śmierci gry.

Niedługo po tych wydarzeniach Electronic Arts zapewniło jednak graczy, że nie planują się poddawać i doprowadzą Battlefielda 2042 do stanu, w jakim powinien być w dniu premiery. Przesunięto premierę pierwszego sezonu, content debiutował z bardzo dużym opóźnieniem, a zyskany w ten sposób czas wykorzystano na stopniowe naprawianie błędów.

Reklama

Battlefield 2042 aktualnie jest w rezultacie w stanie, który pozwala na regularne aktualizacje i wypuszczanie nowej zawartości dla fanów gry. Pod koniec sierpnia pojawił się drugi już sezon, a teraz światło dzienne ujrzała aktualizacja 2.1.

Jej główną atrakcją są zmiany do Renewal, mapy wprowadzonej razem z drugim sezonem. Ponadto, DICE wrzuciło do gry nowy pojazd Polaris RZR i trzy bronie z Vaulta - P90, GOL Sniper Magnum i M1911. Pełną listę zmian aktualizacji 2.1 znajdziecie na stronie EA.

DICE trzeba oddać, że regularnie wspierają Battlefielda 2042 i doprowadzili go do zadowalającego stanu. Sądząc jednak po samych statystykach na Steamie, wcześniej sięgających nawet 100 tysięcy graczy online, sytuacja nowego BF-a nie poprawiła się znacząco. Wciąż dużo większą popularnością cieszy się Battlefield V, a BF 2024 osiąga liczby bliższe Battlefieldowi 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy