Reklama

Battlefield 2042 z darmowym weekendem w grudniu, czyli próba ratowania gry

EA DICE dwoi się i troi, by uratować Battlefielda 2042, najnowszą odsłonę kultowej wojennej strzelanki. Z filmu deweloperskiego opublikowanego na oficjalnym kanale YouTube gry dowiedzieliśmy się, iż tytuł zostanie udostępniony do rozegrania za darmo.

Sezon 3. w Battlefield 2042 na horyzoncie. Nadciąga darmowe granie dla wszystkich

Od razu wszystkich uspokajamy. Battlefield 2042 będzie dostępny bezpłatnie jedynie przez kilka dni. Electronic Arts kilka dni temu poinformowało, że ich wojenna produkcja zagości w usłudze Xbox Game Pass oraz EA Play w ramach debiutu Sezonu 3: Eskalacja. Wydarzenie związane będzie z wdrożeniem tzw. darmowych weekendów, podczas których do zabawy przystąpić będą mogli wszyscy. Harmonogram prezentuje się następująco:

Reklama

  • Gracze Xbox: 1-4 grudnia
  • Gracze PC: 1-5 grudnia
  • Gracze PlayStation: 16-23 grudnia

EA DICE chce uratować grę?

Najnowszy Battlefield, jak pamiętają wszyscy fani serii, spotkał się z ogromną krytyką podczas swojej oficjalnej premiery. Gracze torpedowali tak naprawdę wszystko, poczynając od niezliczonej ilości błędów, przez brak wielu podstawowych funkcjonalności, kończąc na mało wciągającej i pozbawionej immersji rozgrywce.

W tym roku zadebiutowały dwa sezony gry, które wniosły nieco odświeżenia. Aktualnie w Battlefieldzie rozgrywany jest Sezon 2 "Masters of Arms", który przyniósł wraz ze sobą nową mapę, nowego specjalistę oraz szereg zróżnicowanych broni i kilka pojazdów. Oczywiście wydarzenie zainicjowało powrót części graczy na serwery.

Najnowsza odsłona tej wojennej serii nadal nie cieszy się jednak popularnością na takim poziomie, jakiego oczekują producenci. Dość stwierdzić fakt, iż więcej graczy przyciąga obecnie sześcioletni już Battlefield 1 oraz czteroletni Battlefield V.

Tak czy inaczej, Battlefield 2042 otrzyma kolejne nowości, które najwyraźniej są dalszą próbą ratowania gry. EA DICE pracuje właśnie nad powrotem systemu klas znanych z poprzednich części, modernizacji ulegnie także system specjalistów w grze. O wszystkich zmianach dowiecie się ze specjalnego filmu przygotowanego przez twórców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy