Banany, koty i jajka to dziwny trend na Steamie. Popularność? Milionowa!

W ostatnich tygodniach na Steamie w kategorii największej popularności zaczęła królować gra o nazwie Banana. Okazuje się, że to tylko jedna z kilku produkcji z gatunku tzw. clickera ciesząca się dużą sławą. Są jeszcze... jajka... i koty...

O fenomenie Banana pisaliśmy już na łamach serwisu w kilku materiałach. Tytuł debiutował w drugiej połowie kwietnia, natomiast do szerszej społeczności graczy przebił się kilka tygodni temu. To bardzo minimalistyczna gra oparta o silnik Unity, w której jedyne co robimy, to klikamy w grafikę z... bananem.

W aplikacji ujrzeć możemy specjalny licznik "kliknięć", który każdorazowo zwiększa się z każdym przyciśnięciem wspomnianej fotografii. To jednak nie wszystko. Poprzez logowanie się do gry i przyciskanie banana, do naszego ekwipunku na Steamie trafiają różnorakie przedmioty kosmetyczne - a konkretniej - skiny do bananów. Najpopularniejsze skórki sprzedawane są w nakładzie kilku milionów w ciągu zaledwie jednej doby. Zdarza się, że graczom wypadają bardzo drogie skórki warte nawet kilkaset złotych.

Reklama

Fenomen gry Banana zatacza coraz szersze kręgi. W momencie szczytowym clicker ten zanotował ponad 915 tys. jednocześnie zalogowanych użytkowników... klikających banana. W momencie pisania tego artykułu w grze znajduje się przeszło 800 tys. graczy polujących na łupy.

Banana to jednak nie wszystko. Coraz większy poziom popularności możemy uświadczyć w innej, bardzo zbliżonej pod względem mechaniki grze. Cats to dzieło, które debiutowało w końcówce maja dosyć niepostrzeżenie, a od kilku dni święci triumfy na Steamie, notując  dziesiątki tysięcy grających w jednym momencie. W produkcji tej nie klikamy na banany tylko na... urocze kotki. Podobnie jak w opisywanej w poprzednich akapitach grze, zgarnąć możemy tańsze i bardziej drogocenne skórki.

Prócz bananów i kotów mamy jeszcze... jajka. Egg to kolejny clicker na Steamie, który co ciekawe, działa od początku lutego 2024 roku. Początkowo przez kilka miesięcy do gry logowała się garstka graczy liczona maksymalnie w setkach. Aktualnie dzięki fenomenowi bananów (i częściowo kotów) Egg notuje znacznie większą popularność.

Jak widać, bardzo dziwny trend opanował Steama. Nie zdziwimy się, jeśli w najbliższych dniach głośniej zrobi się o kolejnych clickerach granych przez setki tysięcy użytkowników platformy od Valve.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy