Reklama

Baldur's Gate 3 - nowy patch wprowadzi nową klasę i... salami

​Jeśli lubicie dobrą kiełbasę i walkę przy użyciu zaklęć, kolejna aktualizacja Baldur's Gate 3 powstaje z myślą o was.

Larian Studios intensywnie pracuje nad rozwojem trzeciej części Baldur's Gate. Jeszcze nie wiadomo, kiedy zobaczymy tego owoce w postaci kolejnej aktualizacji, ale prawdopodobnie dojdzie do tego już niebawem. Twórcy zapowiedzieli łatkę Patch 6, która będzie największą spośród wszystkich dotychczasowych. Wystarczy wspomnieć, że do jej pobrania będziemy potrzebowali 60 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym.

Niestety, na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele na temat zawartości Patch 6. Jedną z najważniejszych nowości wprowadzonych w aktualizacji będzie kolejna klasa postaci - czarnoksiężnik. Ponadto autorzy dodadzą nową broń. Będzie nią... salami. Tak, od teraz w grze powalczymy, dzierżąc w dłoni porcję grubo mielonej kiełbasy. Albo i dwie porcje, bo "broń" będzie działać w ramach tzw. dual wieldingu, czyli opcji wywijania dwoma orężami naraż.

Reklama

Przykra wiadomość jest taka, że Patch 6 zmusi nas do rozpoczęcia przygody od nowa. Ale gracze bawiący się przy Baldur's Gate 3 w ramach wczesnego dostępu powinni być już do takiego obrotu spraw przyzwyczajeni. Wszystkie poprzednie aktualizacje sprawiały, że wszystkie zapisane stany gry przestawały działać.

Początkowo mieliśmy nadzieję, że w Baldur's Gate 3 zagramy już w 2021, ale w czerwcu twórcy poinformowali, że gra ujrzy światło dzienne najwcześniej (!) w 2022. To ogromne przedsięwzięcie, które nawet dla tak doświadczonego zespołu, jak Larian Studios (seria Divinity: Original Sin), stanowi zapewne niemałe wyzwanie. Pozostaje cierpliwie czekać, a jeśli macie ochotę wyruszyć do Zapomnianych Krain już teraz, wystarczy, że wydacie 199,00 złotych. Tyle wynosi cena Baldur's Gate na platformie Steam. W jej ramach otrzymujecie wczesny dostęp.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy