Baldur's Gate 3: jeden z graczy osiągnął najgorsze możliwe zakończenie

Jeden z graczy Baldur's Gate 3 podzielił się zapiskami ze swojego podejścia do nowego RPG Larian Studios, w którym próbował uzyskać najgorsze możliwe zakończenie dla niemal każdej postaci.

Gracz opisał swoją przygodę w wątku na Reddit, dzieląc się szczegółami, co robił, by uzyskać najgorsze możliwe zakończenie. Okazuje się, że jest to trudniejsze niż się wydaje - nie wystarczy mordować każdego, kto nam się nawinie pod ostrze. Niektóre postaci wręcz korzystają z tego, że inni bohaterowie giną, więc gracz musiał wykazać się sporą kreatywnością, by doprowadzić swoją misję do celu. Uwaga: spoilery!

Reklama

Dla przykładu, gracz zaleca uratowanie Oskara w kryjówce. Później Oskar odgrywa ważną rolę w fabule, powodując, że inna postać czuje się beznadziejnie. W innym przykładzie, graczom zaleca się zabicie Karlach i Gale jak najwcześniej, a Astarion, Wyll i Lae'zel powinni zostać zrekrutowani do drużyny, by psuć w niej morale. Do tego gracz ma inne, mniejsze sugestie, jak rozbicie fletu barda Alfiry, uratowanie Tiefling przed zabójcą tylko po to, by zrzucić ją z klifu oraz urządzenie obozowiska na zewnątrz płonącej karczmy, podczas gdy wszyscy inni zginą w środku.

Takich przykładów jest znacznie więcej, ale łączy je jedno - nikt nie jest na końcu szczęśliwy. Wiele postaci ginie, inne są na wieki przeklęte, nieszczęśliwe i tracą to co dla nich najcenniejsze. Od jakiejkolwiek szkody ocaleją tylko dwie postaci - pies Scratch i niedźwiadek Owlbear. W końcu żadne z nich nie uczyniło nigdy nikomu żadnej szkody, a pozostali zgrzeszyli w swojej przeszłości co najmniej raz, więc teraz muszą ponieść tego konsekwencje.

Opisywany sposób przechodzenia gry stanowi doskonały przykład swobody, jaką autorzy Baldur's Gate 3 oddali w ręce graczy. Wkrótce tej swobody może być jeszcze więcej, ponieważ do gry ma trafić aktualizacja z zawartością dla niektórych postaci, która nie była wcześniej dostępna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy