Assassin’s Creed Mirage z fragmentem rozgrywki i potwierdzoną datą premiery

Wiemy już oficjalnie - Assassin’s Creed Mirage zadebiutuje 12 października. Ubisoft nie tylko zaprezentował spory fragment rozgrywki, ale też oficjalnie potwierdził datę premiery.

Tym samym potwierdziły się przecieki, które pojawiły się na kilka godzin przed pokazem gry w ramach PlayStation Showcase, a które miały dotyczyć daty premiery gry w Japonii. AC: Mirage pojawi się na PlayStation 4, PS5, Xboxach starej i obecnej generacji oraz pecetach.

Gra będzie swoistym powrotem do korzeni tej przeszło 15-letniej serii i zabierze nas na tereny Środkowego Wschodu, a konkretnie do miasta Bagdad z IX wieku naszej ery, gdzie znany z poprzedniej części Basim będzie główną postacią. Zwiastun gry zaprezentował kilka elementów składających się na rozgrywkę, w tym “tryb skupienia", który pozwoli graczom oznaczać i eliminować kolejno po sobie kilka celów. Oprócz tego, zobaczyliśmy w akcji kilka nowych ruchów naszego Asasyna, jak na przykład “skok o tyczce", który powinien wzbogacić opcje poruszania się i parkouru. Zapowiada się więc wielki powrót tej ostatnio nieco przykurzonej mechaniki poruszania się po świecie gry.

Reklama

Seria Assassin’s Creed, jak również epizod Mirage nie byłyby tym czym są gdyby nie dość pokręcone i skomplikowane wątki fabularne. Tym razem okazuje się, że Basim to tak naprawdę kolejne wcielenie nordyckiego bóstwa Lokiego, który był mentorem Eivor(a) w AC Valhalla. 

Na tym jednak nawiązania i podobieństwa do Valhalli mają się kończyć, ponieważ sama gra ma być powrotem do korzeni serii nie tylko ze względu na miejsce, w którym będą się toczyć wydarzenia. Świat gry ma być znacznie mniejszy, nie tak otwarty i bardziej skoncentrowany na głównym wątku fabularnym, zamiast masy znaczników zadań pobocznych. Na ile autorom uda się zrealizować te obietnice? Dowiemy się w październiku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Assassin’s Creed Mirage | Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy