Reklama

Assassin's Creed Syndicate: Brytyjczycy znudzeni serią?

Assassin's Creed ma spory problem na brytyjskim rynku. Syndicate zalicza tam słaby start i tylko jedna część serii zadebiutowała gorzej - mowa o Assassin's Creed Rogue, która pojawiła się odchodzące do lamusa PS3 i Xbox 360.

Choć Syndicate zdominowało w tym tygodniu brytyjskie listy sprzedaży, firma Chart-Track obwieściła, że w tej beczce miodu Ubisoft powinien dopatrywać się całkiem sporej ilości dziegciu.

Nowy Asasyn sprzedał bowiem w debiutanckim tygodniu mniej kopii, niż jakakolwiek inna duża część serii. Jedynym konsolowym tytułem, który poradził sobie w Zjednoczonym Królestwie, było Rogue, a chyba nikt nie spodziewał się po "pobocznym" tytule na odchodzące konsole niesamowitych wyników sprzedażowych.

To nie pierwsze przerwanie tendencji zwyżkowej związanej ze sprzedażą Assassin's Creed w Wielkiej Brytanii - pierwszym był słaby debiut Assassin's Creed IV, które sprzedało około 128 000 kopii. Było to ponad dwieście tysięcy kopii mniej, niż w przypadku wydanego rok wcześniej Assassin's Creed III.

Reklama

Przyczyn słabej sprzedaży "czwórki" dopatrywano się w masie irytujących wad trzeciej części. Możliwe, że w przypadku Syndicate zadziałał podobny mechanizm - Unity w końcu nie doczekało się najlepszej reputacji.

Tymczasem nasz rodzimy oddział Ubisoftu twierdzi, że jest "zadowolony z wyników sprzedaży Assassin’s Creed Syndicate na terenie Polski".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje