Reklama

Assassin's Creed Odyssey najpopularniejszą odsłoną serii na Steamie

​Wczoraj informowaliśmy, że pudełkowa odsłona Assassin's Creed Odyssey sprzedała się w Wielkiej Brytanii aż o 25 procent słabiej niż poprzednia część, Assassin’s Creed Origins. Jak się jednak okazało, przygody w antycznej Grecji radzą sobie wyśmienici w dystrybucji cyfrowej.

Warto pamiętać, że statystyki z UK nie obejmują wersji cyfrowych, lecz tylko "fizyczną" sprzedaż w pudełkach. Czy jednak można oczekiwać, że w zaledwie rok jedna czwarta fanów przestawiła się z wydań fizycznych na dystrybucję przez sieć? Brzmi wątpliwie, lecz dane ze Steama są całkiem zachęcające.

Jak sprawdził i porównał serwis GitHyp, Assassin’s Creed Odyssey jest najpopularniejszą odsłoną cyklu Ubisoftu, jaka kiedykolwiek pojawiła się na Steamie, notując w szczytowym momencie imponujące 62 tysiące graczy jednocześnie.

Reklama

To świetny wynik, jeśli porównamy go z poprzednimi częściami serii. Ubiegłoroczne Assassin's Creed Origins to maksymalnie 41 tys. graczy jednocześnie w cyfrowym sklepie Valve. Idąc dalej, jest coraz słabiej. Assassin’s Creed Syndicate to już skromne 3,6 tys., Assassin’s Creed Unity - 5,4 tys., a Assassin’s Creed Rogue - 2,3 tys.

Jednocześnie należy pamiętać, że Steam jest tylko jedną z opcji zakupu cyfrowej wersji Assassin's Creed Odyssey na PC. Jest jeszcze usługa Uplay od Ubisoftu, do statystyk której nie mamy niestety dostępu. Można jednak spodziewać się, że także tam liczba graczy wyglądała całkiem imponująco.

Odyssey oferowało edycje upoważniające do rozpoczęcia rozgrywki już 2 października, co mogło przyciągnąć część najbardziej oddanych fanów (właśnie na Uplay). Co więcej, nowy tytuł zaprojektowano tak, by wystarczył na wiele, wiele godzin. Dość powiedzieć, że przepustka sezonowa obejmuje między innymi remaster Assassin’s Creed 3, zaplanowany na przyszły rok.

Wszystko to wydaje się sugerować, że Ubisoft może zapisać na swoim koncie kolejny sukces. Przed nami bardzo gorący okres świąteczny, choć wydaje się, że gatunek otwartych światów do eksploracji zdominuje w tym roku Red Dead Redemption 2. Ta produkcja nie ukaże się jednak na PC, gdzie - jak widać - triumfy święci właśnie Assassin’s Creed Odyssey.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje