Reklama

Arcane 2 - co wiadomo o nadchodzącym serialu?

​Gracze od zawsze narzekają na jakość filmów czy seriali opartych na motywach znanych z gier wideo. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się adaptacje tak dobre, że przed ich twórcami można bić pokłony. Jedną z nich jest bez wątpienia "Arcane", która w listopadzie ubiegłego roku ukazała się na platformie Netflix.

"Arcane" to serial animowany, który zyskał taką popularność wśród graczy, że twórcom nie pozostało nic innego, jak tylko zapowiedzieć kontynuację. Jakość tej produkcji potwierdzają także liczne nagrody.

Na liście wyróżnień są między innymi 4 nagrody Emmy. Statuetki przyznano w sumie trzem odcinkom: "When These Walls Come Tumbling Down", "The Boy Savior" oraz "Happy Progress Day!". Tym niemniej obejrzenia warte są wszystkie.

Reklama

Jeśli jeszcze nie obejrzeliście "Arcane", koniecznie nadróbcie zaległości. A jeżeli seans macie już za sobą, pozostaje wam czekać na sequel. Co o nim na tę chwilę wiemy?

Arcane 2 - producent

Wiadomo, że drugi sezon "Arcane 2" trafi również na platformę Netflix, wszak będzie to wspólne dzieło giganta branży VOD oraz studia Riot Games, odpowiedzialnego za grę, w której świecie toczy się akcja serialu (League of Legends).

Jednak bezpośrednio produkcją zajmie się niezależny zespół Fortiche Production. Jednak Riot Games jest tak zadowolone z tego, co do tej pory stworzyło to studio, że postanowiło zainwestować dodatkowe środki w drugi sezon. W efekcie do rady nadzorczej Fortiche Production trafiło dwóch przedstawicieli Riot Games.

Arcane 2 - fabuła

Netflix nie zdradził jeszcze nic na temat fabuły drugiego sezonu "Arcane". Można mieć jednak pewność, że w kontynuacji powrócą takie postacie, jak Vi czy Caitlyn, których celem będzie powstrzymanie Jinx.

Należy spodziewać się także powrotu Viktora, Ekko, Mel i Jayce'a (obecność tej ostatniej postaci potwierdził aktor odgrywający tę rolę, Kevin Alejandro). Na pierwsze szczegóły na temat fabuły drugiego sezonu "Arcane" musimy jeszcze poczekać. A jak długo będziemy musieli czekać na premierę?

Arcane 2 - data premiery

Prace nad drugim sezonem "Arcane" rozpoczęto w listopadzie 2021 roku. Niestety od samego początku mało prawdopodobne wydaje się, aby produkcja trafiła na Netfliksa w 2022, a nawet 2023 roku. Przypomnijmy, że pierwszy sezon powstawał aż sześć lat. Co prawda twórcy zapowiedzieli, że drugi powstanie szybciej (być może dzięki dodatkowemu finansowaniu), ale premiery należy się spodziewać najwcześniej w 2024 roku.

W międzyczasie pozostaje nam obejrzeć sezon pierwszy raz jeszcze albo... wypróbować League of Legends, czyli grę będącą pierwowzorem serialu. Tym bardziej, że działa w modelu free-to-play, czyli jest dostępna za darmo (płatne są w niej wyłącznie opcjonalne mikropłatności).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy