​AMD FSR 2.1 już jest! Rewolucja, czy mały kroczek do przodu?

Technologia FidelityFX Super Resolution stworzona przez firmę AMD doczekała się aktualizacji. FSR 2.1 zaoferuje jeszcze więcej niż poprzednik, a ponadto poprawi wydajność gier na starszych sprzętach.

FSR kontra DLSS, czyli pojedynek między AMD a NVIDIĄ

Nie do końca wiadomo, czy możemy już mówić o rewolucji, czy po prostu o drobnym kroku naprzód. Pewne jest jednak to, że AMD z autorskim rozwiązaniem FSR coraz bardziej depcze po piętach technologii DLSS od firmy NVIDIA.

Zarówno DLSS, jak i FSR to techniki opierające się na skalowaniu rozdzielczości obrazu przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Jedna i druga opcja stale podnosi swoje znaczenie w branży gier wideo, a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w połączeniu z nowszymi kartami graficznymi stanowi już o pewnym powszechnym standardzie.

Reklama

AMD FSR 2.1 - jest naprawdę dobrze!

AMD ogłosiło właśnie i zaprezentowało najnowszą aktualizację do FidelityFX sygnowaną numerem 2.1. Możliwości tej technologii w najświeższym wydaniu możecie sprawdzić na krótkim filmie porównawczym w grze Farming Simulator 22 w rozdzielczości 4K.

AMD FSR 2.1 oferuje poprawioną jakość obrazu, przez co warstwa wizualna wydaje się bardziej szczegółowa. Podobne zmiany dotknęły wektorowania ruchu, a zabieg ten ma złagodzić efekt tzw. ghostingu.

Nowsza wersja ma w jeszcze lepszym stopniu wpływać na jakość skalowania zwłaszcza w obszarach "wykluczenia" i shimmeringu. Całościowo obraz graficzny będzie dysponował lepszym zakresem kolorów.

Listę wszystkim zmian możecie znaleźć na oficjalnym blogu AMD. Producenci chwalą się również tym, że AMD FSR dostępne jest na coraz większą liczbę gier. Na ten moment skalowanie obrazu wykorzystać możemy w 20 produkcjach. Na liście znajdziemy m.in.: Red Dead Redemption 2, Marvel’s Spider-Man Remastered, God of War, Dying Light 2 czy zaprezentowany na filmie Farming Simulator.

Wiemy również, że AMD nie zamierza hamować z ekspansją swojego rozwiązania. Debiut FidelityFX Super Resolution zapowiedziany został w 25 kolejnych tytułach, a wśród nich chociażby: Hitman 3, Forspoken, Cyberpunk 2077, Saints Row czy Microsoft Flight Simulator.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: AMD | NVIDIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy