Amazon zakłada swoje pierwsze studio gier w Europie i zapowiada ambitne rzeczy

Amazon Games mocno poszerza horyzonty związane z szeroko pojętą branżą gier wideo. Amerykański gigant ogłosił właśnie założenie swojego pierwszego studia gier w Europie, a konkretniej w Bukareszcie. Filią dowodzić będzie Cristian Pana, który w przeszłości rozwijał kilka dużych marek.

Mało kto wie, że Amazon swoje pierwsze kroki w gamingu stawiał już ponad 13 lat temu. W tym okresie przez kolejne lata hegemon produkował głównie społecznościowe gry mobilne dedykowane platformie Amazon Appstore. Tak naprawdę dopiero w 2019 roku Amazon Games wypłynęło na szersze wody wraz z premierą swojej wyścigowej gry The Grand Tour Game.

W późniejszym okresie Amazon zabrał się za podbijanie gatunku gier MMORPG. I tak w 2021 roku doczekaliśmy się New World, który trzeba uczciwie przyznać, dosyć mocno zaakcentował swoją obecność w branży, ale zdecydowanie większe sukcesy pod skrzydłami Amazona, notował cieszący się do dzisiaj sławą Lost Ark.

Reklama

Do tej pory gigant posiadał cztery studia, wszystkie zlokalizowane w Ameryce Północnej. Do filii w San Diego, Seattle i hrabstwie Orange w Kalifornii w 2021 roku dołączyło nowe studio w Montrealu budowane na fundamentach byłych deweloperów Ubisoft Montreal.

Amazon zakłada studio gier w Bukareszcie

Teraz z kolei Amazon ogłosił, że otworzył kolejne studio. Amazon Games Bucharest jest pierwszym europejskim studiem tej korporacji. Filią z siedzibą w stolicy Rumunii dowodzić ma Cristian Pana, były dyrektor Ubisoft Bucharest, pracujący wcześniej przy produkcji serii The Division, Far Cry i Avatar: Frontiers of Pandora.

Z kolei Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games, dodał, że firma koncentrować będzie się na wydawaniu świetnych gier opartych o długoterminowy plan działania. Wspomniane plany pozostają póki co nieznane dla szerszej wiadomości. Czekamy zatem na ogłoszenie pierwszego tytułu powstającego spod skrzydeł Amazon Games Bucharest.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy