Amazon stworzy nową grę wyścigową wraz z byłymi deweloperami Forzy Horizon

Amazon Games nawiązało szerszą współpracę z producentem Maverick Games. Powstanie nowa wysokobudżetowa gra wyścigowa oferująca otwarty świat. Zagracie w nią na platformach: PC, Xbox Series X/S, jak również na PlayStation 5.

Amazon sukcesywnie rozwija swoje gamingowe skrzydła - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Dosłownie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że amerykański hegemon założył swoje pierwsze studio gier wideo w Europie, konkretniej w Bukareszcie. Filią w stolicy Rumunii zarządza Cristian Pana, były dyrektor Ubisoft Bucharest.

Teraz dowiedzieliśmy się, że Amazon Games porozumiało się ze studiem Maverick Games. Owocem tej umowy ma być zaprojektowanie i wydanie wysokobudżetowej narracyjnej gry wyścigowej dostępnej na wielu platformach. Maverick Games to producent funkcjonujący na gamingowej mapie od 2022 roku. Studio założone zostało przez kilku deweloperów odpowiedzialnych za stworzenie słynnej serii Fora Horizon. Szefem studia został Mike Brown, były dyrektor kreatywny rzeczonego cyklu wyścigowych gier.

Reklama

Maverick Games wyróżniło się jako studio, które może działać na wszystkich frontach. Mike [Brown] i jego zespół to kompletny pakiet — sprawdzeni twórcy gier, którzy są mistrzami w swoim rzemiośle i nie zadowalają się statusem quo. Ich wizja tej gry jest świeża i innowacyjna - nie możemy się doczekać współpracy z nimi, aby udostępnić ją graczom na całym świecie - przyznał Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games.

W szeregach Maverick Games znajdują się też inni doświadczeni i cenieni deweloperzy: Jamie Brittain (współtwórca brytyjskiego programu telewizyjnego Skins), Tom Butcher (Forza Horizon, F1 All-Stars), Matt Craven (Forza Horizon, GRID, DIRT) czy też Ben Penrose, Gareth Harwood, Elly Marshall oraz Fraser Strachan.

Zapowiedziana gra wyścigowa ma poszerzyć gamingowe portfolio Amazona, w którym póki co znajdują się hitowe gry z gatunku RPG: Lost Ark oraz New World. Gigant we współpracy z Crystal Dynamics opracowuje też kolejną pełnoprawną odsłonę z uznanej serii Tomb Raider.

Co wiemy o nadchodzącej grze wyścigowej od Amazon Games i Maverick Games?

  • będzie to produkcja wieloplatformowa dostępna na next-genowych konsolach i pecetach
  • ma zaoferować otwarty świat
  • będzie to narracyjny tytuł z gatunku AAA
  • niewykluczone, że w elementach gry pojawi się inspiracja serią Forza Horizon
  • na poczet realizacji gry studio Maverick Games zatrudni nowych specjalistów
  • wyścigowa produkcja zaoferuje bogatą warstwę fabularną z jasno zarysowanymi postaciami
  • dzieło ma wyróżnić się na tle innych tytułów reprezentujących ten gatunek
  • gra postawi na "opowiedzenie pewnych historii"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forza Horizon | Amazon Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama