Amazon Luna już dostępna w Polsce. Usługa pozwoli na wygodne granie w chmurze

Amazon zaskoczył polskich użytkowników po raz kolejny. Usługa Amazon Luna jest już dostępna w naszym kraju, co oznacza, że w ramach abonamentu Prime możemy korzystać z serwisu streamingowego oferującego cieszące się coraz większą popularnością granie w chmurze.

Amazon Luna we wczesnym dostępie zadebiutowało w końcówce października 2020 roku. Początkowo usługa oferowała blisko 100 gier i dostępna była tylko w Stanach Zjednoczonych. Gigant postanowił mocniej rozwinąć swój serwis. Ponad rok temu Luna przywędrowała też m.in. do Kanady, Wielkiej Brytanii czy Niemiec.

Na tym jednak ekspansja się nie zakończyła. Lekko ponad pół roku temu z Luny korzystać mogli już abonenci z Francji, Włoch oraz Hiszpanii. Dokładnie od 20 czerwca bieżącego roku usługa zagościła również na rynku holenderskim, austriackim oraz co najważniejsze - polskim!

Reklama

Amazon Luna zintegrowana jest z aplikacjami i serwisami Epic Games, Ubisoft Connect, jak również z polskim GOG. W praktyce oznacza to, że możemy grać w chmurze w konkretne produkcje gamingowe, które posiadamy w swoich bibliotekach na wspomnianych wyżej platformach. Do tego niezbędne jest posiadanie klasycznego abonamentu Amazon Prime.

Usługa Amazon Luna (w ramach subskrypcji Luna+) wyceniona została dla polskich użytkowników na 39,99 zł / miesiąc z możliwością wcześniejszego 7-dniowego i co istotne - bezpłatnego wytestowania usługi. Uprawnia ona do sięgania i ogrywania szerszej gamy produkcji gamingowych.

Amazon Luna w pełni obsługuje klawiaturę i mysze, kontrolery Xbox, Xbox Elite od Microsoftu, jak również pady DualSense i DualShock od Sony. Aplikacja Luny dostępna jest z kolei na platformach: PC, Mac, urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Androidem, jak również na telewizorach SmartTV od Samsunga i LG.

Na rynku pojawił się też oficjalny bezprzewodowy kontroler od Amazona o nazwie Luna Wireless Controller zaprojektowany specjalnie z myślą o komfortowej usłudze grania w chmurze.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy