Reklama

Allegro ujawniło datę premiery Xbox Series X? Szybka reakcja Microsoftu

​Czyżby Allegro było kolejną platformą, która wyszła nieco przed szereg i bez wiedzy wydawcy ujawniła mocno skrywaną tajemnicę?

Data premiery konsol nowej generacji to wciąż ogromna tajemnica, bo chociaż wszyscy wiemy, że ukażą się one w zapowiedzianym terminie Holiday 2020, co oznacza okres od października do grudnia obecnego roku, to giganci branży gier nie zdecydowali się jeszcze na konkretne dni (albo zdecydowali, ale nie chcą się jeszcze tym dzielić). Ba, Sony nie podzieliło się jeszcze nawet wyglądem swojego next-gena i podobnie jak Microsoft czeka jeszcze z prezentacją gier zmierzających na konsolę.

Tymczasem dziś w sieci znaleźć można było informacje, jakoby do premiery Xbox Series X pozostało jeszcze 169 dni, co oznaczałoby premierę 20 listopada 2020 roku.

Reklama

Wszystko za sprawą specjalnego licznika na stronie Allegro, który odliczać miał dni do premiery nowej konsoli Microsoftu. Fani szybko podchwycili temat, bo to przecież jedna z najgorętszych premier ostatnich lat, tyle że... nie mamy żadnej pewności, czy ujawnione dane są prawdziwe.

Data sama w sobie wydaje się prawdopodobna, bo dawałaby miesiąc na sprzedaż konsoli przed Bożym Narodzeniem, na co przecież oba koncerny mocno liczą, a do tego wypada przed słynnym zakupowym szałem z okazji Czarnego Piątku i Cyber Poniedziałku.

Szczególnie że już wcześniej na stronie Microsoftu pojawiały się i znikały informacje na temat premiery na Święto Dziękczynienia. Nie wiadomo jednak, czy Allegro faktycznie uzyskało takie dane i nieco się pospieszyło, czy może postanowiło wydedukować sobie jeden z bardziej prawdopodobnych terminów w celach marketingowych.

A co na to główny zainteresowany, czyli Microsoft? Portal ppe.pl skontaktował się z nim w tej sprawie i uzyskał odpowiedź, z której wynika, że firma nie podała jeszcze daty premiery Xbox Series X żadnemu z partnerów.

W rezultacie Allegro usunęło licznik ze swojej strony, co nie oznacza oczywiście, że się myli - wydaje się, że odpowiedzi przyniesie kolejne wydanie Xbox 20/20, na którym poznamy gry na next-gen giganta z Redmond przygotowane przez jego wewnętrzne studia. Wtedy też okaże się, czy Allegro wiedziało coś wcześniej...

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy