All Walls Must Fall, kolejna ciekawa gra dostępna za darmo na Steamie

Jeśli nie macie jeszcze dość bezpłatnych gier wideo, to znajdujecie się pod idealnym adresem. Na Steamie możecie przypisać do swoich bibliotek kolejny tytuł, który w ostatnim czasie przeszedł na model free-to-play. To ciekawa izometryczna produkcja o tytule All Walls Must Fall - A Tech-Noir Tactics Game.

Akcja rzeczonego dzieła ma miejsce w dalszej przyszłości, konkretnie w 2089 roku w Berlinie. Jest to alternatywna rzeczywistość tkwiąca w okresie zimnej wojny, która jak się okazuje, nigdy się nie zakończyła. "Od 150 lat obydwie strony wykorzystują technologię manipulacji czasem, by obserwować i kontrować każdy ruch wroga. Teraz ten kruchy stan rzeczy zbliża się do punktu krytycznego - anonimowy atak nuklearny sprowadzi na świat chaos" - czytamy.

Podczas rozgrywki w All Walls Must Fall przejmujemy kontrolę nad tajnymi agentami podróżującymi w czasie. Wyposażeni jesteśmy w jedną niesamowicie cenną umiejętność - zdolność manipulowania czasem. To ta mechanika pozwolić ma nam na realizację misji fabularnych.

Reklama

Co ciekawe, w All Walls Must Fall doświadczymy proceduralnie generowanych poziomów zapewniających różnorodność i regrywalność produkcji. Kampania zmienia się za każdym razem, więc nie ma powodów do nudy. Twórcy nie kryją się z tym, że ich darmowy tytuł inspirowany jest kilkoma klasykami m.in. X-COM, Syndicate, REZ czy Crypt of the Necrodancer.

Jeśli chodzi o klimat, to warto podkreślić o unikalnych ścieżkach dźwiękowych dodających uroku rozgrywce. Prócz tego napotkamy sporo innych elementów zabawy mocno skorelowanych ze światem tech-noir.

All Walls Must Fall trafiło na rynek w lutym 2018 roku. Po ponad sześciu latach istnienia na rynku trójka deweloperów zdecydowała się zmienić model funkcjonowania gry. Od tej pory tytuł ten dostępny jest całkowicie za darmo. Pobierzecie go na Steamie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | darmowe gry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy