Alan Wake 2: zwiastun gry buduje zupełnie nową opowieść

W Alan Wake 2 pojawi się nie tylko tytułowy pisarz, ale też zupełnie nowy, grywalny bohater.

Zwiastun gry Alan Wake 2, który Sony zaprezentowało podczas PlayStation Showcase 2023, prezentuje fragmenty rozgrywki, ujawnia lokację gry oraz przede wszystkim - podaje w końcu oficjalną datę premiery sequela.

Sam zwiastun jest dość tajemniczy, ale w połączeniu z wpisem na blogu PlayStation dostajemy całkiem sporo informacji o nowej grze. AW2 da graczom historię opowiadaną z perspektywy dwóch osób, którą będzie można prześledzić, i w którą będzie można zagrać w dowolnej kolejności. Obie historie łączą się ze sobą, ale można też powiedzieć, że jedna jest zapowiedzią drugiej. W pierwszej znowu zobaczymy tytułowego pisarza, natomiast w drugiej bohaterem będzie zupełnie nowa postać. W części poświęconej Alanowi, pisarz nadal jest uwięziony w koszmarze, w którym zostawiliśmy go pod koniec pierwszej części. Autor próbuje wykorzystać swoje umiejętności pisarskie do ucieczki.

Reklama

Gra będzie też jednak skupiać się na postaci Sagi Anderson, agentki FBI, badającej sprawę mrocznych morderstw, które nawiedziły miasteczko Bright Falls - w którym toczyła się akcja pierwszej części gry. Saga oraz jej partner w trakcie swojego śledztwa natrafią na kartki książki napisanej przez nie kogo innego jak tylko samego Alana Wake’a, która zdaje się opowiadać historię tych samych morderstw, które badają nasi agenci. A jakby tego było mało - do tego są oni jej głównymi bohaterami.

Według zespołu Remedy Entertainment, jednym z celów gry jest zapewnienie każdemu możliwości zagrania, nieważne czy będzie to osoba, która ma już na koncie pierwszą część, czy tytuł ten jest dopiero przed nią. Jednak jak dokładnie zostało to rozwiązane i czego jeszcze mogą się spodziewać fani po sequelu - dowiemy się zapewne gdy będzie już bliżej daty premiery. Alan Wake pojawi się 17 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alan Wake 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama