​AI zmienia światy Minecrafta w urocze zdjęcia

Oto co wyjdzie z połączenia Minecrafta i AI, stworzonego do generowania grafiki.

To była tylko kwestia czasu, zanim ktoś połączył AI, stworzone do generowania grafiki, z Minecraftem - w tym przypadku linią komend gry. To prawdopodobnie jedno z najlepszych połączeń generatora grafiki jakie dane nam było ujrzeć - teksty i screenshoty z Minecrafta zostały tutaj użyte jako podstawa do stworzenia bardzo szczegółowych grafik, które w dodatku aktualizują się za każdym razem, kiedy tylko autor zmieni coś w wyglądzie danego świata w grze.

Reklama

Proces obróbki

Autorem tego pomysłu jest Sean Simon, w środowisku twórców poziomów do Minecrafta lepiej znany jako ThoseSixFaces. Umieścił on wczoraj wideo, na którym prezentuje przyspieszoną wersję działania skryptu, który nie tylko generuje grafikę na podstawie tego co dzieje się w grze, ale też na bieżąco ją aktualizuje.

Skrypt bazuje na tworzeniu screenów w grze, które prezentują daną scenę pod różnymi kątami. Grafiki te są następnie obcinane i kadrowane do rozdzielczości 512x512 pikseli i zapisywane w dedykowanym folderze. Kadry są rejestrowane w odpowiednich odstępach czasu oraz wtedy, gdy gracz usunie lub doda jeden klocek. Następnie do pracy zabiera się InvokeAI, które autor odpowiednio zmodyfikował, analizuje ostatni kadr w folderze i generuje w postaci opracowanej przez siebie grafiki. Ostatnim krokiem jest wyświetlenie gotowego obrazka przez kolejny skrypt.

Inwencja twórcza AI

AI przy generowaniu grafik działa w pewnym zakresie swobody, więc choć autor ma pewną kontrolę nad tym, jaki będzie efekt końcowy, to nigdy do końca nie może być pewnym jaki kierunek w danym przypadku obierze AI.I choć obecnie cały proces opiera się o wykonywanie po sobie kilku skryptów, autor chciałby, by finalnie wszystko ograniczało się do jednego.

Materiał opublikowany na forum Reddita wywołał mnóstwo komentarzy, w tym takich, że teraz pora na przygotowanie skryptu działającego odwrotnie - czyli generującego minecraftowe światy na bazie zdjęć prawdziwych lokacji lub dzieł sztuki. Autor odpowiedział, że zaczął już nad czymś pracę, więc być może niedługo zobaczymy nowe, minecraftowe lokacje, bazujące na zdjęciach przerobionych przez AI. Niestety, póki co skryptów stworzonych przez Seana nie da się pobrać, ale warto obserwować jego konto na Twitterze w oczekiwaniu na nowości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | sztuczna inteligencja [AI]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy