Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp opóźnione

​Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp miało pierwotnie ukazać się jeszcze w grudniu 2021. Niestety gra została przesunięta na 8 kwietnia 2022. Teraz okazuje się, że Nintendo wstrzyma premierę na bliżej nieokreślony czas. Wszystko z powodu trwającego na Ukrainie rosyjskiego ataku.

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp to turowa gra taktyczna na Nintendo Switch. Akcja gry toczy się na miniaturowych polach bitew, na których ścierają się dwie frakcje. Remake będzie zawierał także dwie kampanie obejmujące wydarzenia z Advanced Wars i Advance Wars 2: Black Hole Rising. W trakcie zabawy poznamy historię kilku bohaterów, w tym Andy’ego, Maxa oraz Samiego. Każdy dowódca ma swoje własne specjalizacje i umiejętności, dzięki którym można zyskać przewagę nad wrogami. Na przykład Andy może naprawiać jednostki, a Sami może zwiększać umiejętności żołnierzy.

Reklama

Pierwotnie seria Advance Wars wydana została na konsoli Wii U. Nintendo postarało się, aby remake miał ulepszoną, przystającą do standardu Switcha grafikę.

Cena Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp

Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp wycenione zostało na 59,99 dolarów. Gry jeszcze nie można zamówić w przedsprzedaży za pośrednictwem Nintendo eShop, a fizyczne egzemplarze będą dostępne tylko u wybranych sprzedawców.

Na grę czekają głównie fani, którzy zapoznali się z marką na poprzedniej generacji konsoli od Nintendo. Warto jednak zainteresować się tym tytułem, jeśli Switch jest waszą pierwszą konsolą. Gra jest mocno nastawiona na taktyczne działanie, a mały obszar walk wcale nie ogranicza konieczności strategicznego myślenia. W rzeczywistości każda bitwa jest jak mała zagadka do rozwiązania. Polecamy każdemu, kto lubi kameralne, handheldowe granie, przy którym trzeba ruszać głową.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy