​Activision Blizzard chwali się zarobkami. Te produkcje są najbardziej dochodowe

Firma Activision Blizzard zaprezentowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2023 roku. Trzeba przyznać, że te są imponujące, a w dużej mierze jest to zasługa kilku znanych rewelacyjnych pod względem komercyjnym produkcji.

Według wielu ekspertów, w tym roku zmaterializować miała się najgłośniejsza i największa transakcja w historii branży gier. Activision Blizzard miało zostać przejęte przez innego giganta, Microsoft. Kwota transakcji wynosi 69 miliardów dolarów. Na drodze jej realizacji i materializacji stoi kilka podmiotów regulacyjnych, w tym m.in. Brytyjski Urząd ds. Konkurencji, który zablokował to przejęcie.

Okazuje się, że firma Activision Blizzard, jak przystało na jednego z największych wydawców i producentów gier, radzi sobie rewelacyjnie. W pierwszym kwartale bieżącego roku przedsiębiorstwo wygenerowało 2,38 mld dolarów przychodów. Zysk za ten okres wyniósł z kolei 740 milionów dolarów. Biznes tego podmiotu kwitnie i ma się dobrze, bowiem w bliźniaczym okresie w ubiegłym roku mieliśmy do czynienia ze znacznie gorszym wynikiem - 395 milionami dolarów zysku.

Reklama

Co przynosi największe dochody dla Activision Blizzard?

Są to gry mobilne wyprodukowane przez firmę King, która odpowiada za takie produkcje jak: Candy Crush Saga czy Rebel Riders. Łącznie pozycje dedykowane urządzeniom mobilnym wygenerowały blisko miliard dolarów przychodów. Dla porównania produkcje od Activision Blizzarda na pecety zarobiły ponad 660 mln dolarów, natomiast tytuły konsole blisko 640 mln dolarów.

Na ogromny sukces finansowy w pierwszym kwartale 2023 roku wpłynęła także sprzedaż hitu końcówki ubiegłego roku, gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Był to bardzo wyczekiwany tytuł. Na łamach naszego serwisu kilkukrotnie pisaliśmy o kolejnych pobijanych rekordach w kategoriach sprzedażowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Activision Blizzard | Call of Duty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy