​Nowe Call of Duty ogłoszone! Tym razem w wersji planszowej

Czekaliście na kolejną odsłonę Call of Duty? Mamy dla Was kapitalne wieści. Arcane Wonders we współpracy z Activision pracuje nad grą planszową osadzoną w klimacie popularnej serii strzelanek. Gra ma zadebiutować w 2024 roku i zaoferować sporo innowacji.

Call of Duty zostanie przeniesione na planszę!

Call of Duty: The Board Game to wedle zapowiedzi producentów, nowa strategiczna gra opierająca się na najpopularniejszej na świecie franczyzie w branży gier wideo. "Dzięki intensywnej walce, planowaniu taktycznemu i oszałamiającej grafice przedstawiającej miniatury kultowych żołnierzy i broni z serii, ta gra z pewnością zadowoli każdego fana Call of Duty" - czytamy.

Dodajmy, że Arcane Wonders to znany i popularny producent oraz wydawca gier planszowych. Fani zyskujących w ostatnim czasie na znaczeniu planszówek kojarzą zapewne takie tytuły jak: Szeryf z Nottingham, Furnace, Aquatica czy serie Mage Wars. Wszystkie te pozycje powstały z inicjatywy wspomnianego przedsiębiorstwa.

Reklama

Okazuje się, że planszowe wydanie Call of Duty również może podbić rynek. Twórcy gry chcą "odtworzyć wrażenia z gry wideo przy użyciu nowatorskiej mechaniki walki i ruchu". W zestawie znajdziemy duże 3,5 cm figurki, a sam klimat gry ma oddać ducha kultowego Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Fani więc mogą liczyć np. na planszową adaptację podobnych co w grze wideo broni, map i kilku innych mechanik.

W rozmowie z serwisem Polygon Pope wyznał również, że na całkowitej i pełnej adaptacji się nie skończy. Twórcy planują zaimplementować nowych operatorów, nowe bronie, mapy, a nawet tryby, czyli wszystko, czego w oryginalnej grze nie uświadczyliśmy.

Za kilka miesięcy ruszy oficjalna zbiórka crowdfundingowa

Call of Duty: The Board Game trafi jeszcze tej jesieni do serwisu Kickstarter, gdzie zorganizowana zostanie zbiórka społecznościowa na pokrycie kosztów realizacji tego przedsięwzięcia. Docelowa premiera wydania tej gry szykowana jest z kolei na okres przed wakacjami w przyszłym 2024 roku. Oczywiście cena tej produkcji nadal pozostaje nieznana, ale koszt za podstawową wersję (operując na bazie amerykańskich stawek) powinien zaczynać się już od 50 dolarów.

Zapędy projektantów i twórców są naprawdę szerokie. Planszowe wydanie Call of Duty ma wnieść sporo świeżości na stale i dynamicznie rozwijającym się rynku gier planszowych. Część mechanik i formę rozgrywki zdradził w kilku zdaniach wspomniany Bryan Pope.

Czy jedną z najbardziej kultowych serii strzelanek godnie uda się przenieść na stół? Tego dowiemy się dopiero za kilka(naście) miesięcy. Teraz pozostaje nic innego jak uzbroić się w spore pokłady cierpliwości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gry planszowe | Call of Duty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy