Reklama

A Plague Tale: Requiem zadebiutuje w Xbox Game Pass w 2022 roku

​A Plague Tale: Innocence ukazało się dwa lata temu i choć gra nie okazała się dużym hitem, to zebrała pozytywne recenzje i liczne grono fanów. Mroczna atmosfera połączona z akcją i rozwiązywaniem łamigłówek sprawiły, że tytuł rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy.

To wystarczyło, by dać twórcom zielone światło na kontynuację. Jednym z największych atutów A Plague Tale: Innocence jest jego historia, malująca przerażającą opowieść o nadprzyrodzonym złu, które nęka dwójkę rodzeństwa.

Dzięki młodym postaciom podatnym na zagrożenie, atmosfera gry była naprawdę napięta, a dynamika między główną bohaterką i jej młodszym bratem sprawiła, że produkcja zaskarbiła sobie serca graczy. Teraz ujawniono sequel, który zadebiutuje w ramach Xbox Game Pass.

A Plague Tale: Requiem to kontynuacja A Plague Tale: Innocence, która ukaże się w 2022 roku. Chociaż można śmiało założyć, że będzie to bardzo podobny tytuł do swojego poprzednika (również dostępnego w Xbox Game Pass), mogą pojawić się tu dość kluczowe zmiany, szczególnie biorąc pod uwagę, gdzie zakończyła się historia ostatniej gry. Ponadto zwiastun przedstawia znacznie jaśniejszy i bardziej żywy świat niż w pierwszej odsłonie, ale czy tak pozostanie, nie wiadomo.

Reklama

Chociaż z zwiastuna Requiem niewiele można dowiedzieć się, można śmiało zakładać, że bohaterką ponownie zostanie Amicia i że celem jest nadal ochrona jej brata Hugo. Kluczową rolę odgrywać będzie tu także plaga szczurów. Nie wiadomo, gdzie i kiedy rozgrywa się ta historia w stosunku do pierwszej, ale prawdopodobnie będzie to dobry tytuł dla tych, którzy lubią średniowieczną historię.

Jak wspomnieliśmy powyżej, pierwsza część również  jest dostępna na Xbox Game Pass, więc jest mnóstwo czasu, by się z nią zapoznać, zanim Requiem zadebiutuje w przyszłym roku. Pomimo dobrych recenzji, A Plague Tale: Innocence przeszło niezauważone przez wielu graczy. Może Requiem będzie zachętą dla większej liczby graczy do zapoznania się z Innocence.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje