Reklama

20 minut akcji z Far Cry New Dawn

​Premiera Far Cry New Dawn już jutro, 15 lutego. Dlatego też w sieci pojawia się coraz więcej materiałów wideo z postapokaliptycznej produkcji, mających zapewne służyć jako zachęta do zakupu. Niejaki Arekkz Gaming opublikował pierwsze 20 minut z kampanii fabularnej.

Wszystko zaczyna się od wybuchu bomby atomowej, co zwiastowano już w zakończeniu Far Cry 5. Do akcji przystępujemy jednak kilka lat później, gdy Stancy Zjednoczone są już opanowane przez przeróżne i mało przyjemne frakcje ocalałaych. Są też bliźniaczki - duet głównych przeciwniczek.

Far Cry New Dawn zapowiedziano na początku grudnia, jako samodzielny spin-off ubiegłorocznego Far Cry 5. Premiera na PC, PS4 oraz Xbox One, z akcją umieszczoną w post-apokaliptycznych realiach, zgodnie z zakończeniem Far Cry 5 - gdy eksploduje bomba atomowa.

Reklama

Dlatego też w New Dawn musimy zmierzyć się z efektami tego wielce niefortunnego wydarzenia. Akcja zaczyna się więc 17 lat po wydarzeniach z FC5, więc możemy zapewne spodziewać się pewnych powracających postaci, które będą - oczywiście - odpowiednio starsze i uzbrojone w doświadczenia.

Pomimo gruntownej zmiany krajobrazu i klimatu, nadal mamy do czynienia ze Stanami Zjednoczonymi. Nie zabraknie więc broni palnej oraz półciężarówek, choć pierwszy teaser pokazywał całkiem interesującą pukawkę strzelającą tarczami do piły, prawie jak w legendarnym Half-Life 2.

Z Far Cry 5 powraca system zwierzęcych towarzyszów, z którego nikt nie korzystał. Ubisoft widocznie nic sobie z tego nie robi i rozwija ten aspekt: jest nie tylko piesek Timber, ale także dzik - Horatio. Futrzani podopieczni będą teraz mogli wskoczyć razem z nami do pojazdów.

Jak na cykl przystało, nie może zabraknąć głównych złoczyńców. Tym razem są to mało sympatyczne bliźniaczki Vicky oraz Lou, widoczne na okładce gry. Podczas siania zniszczenia w hrabstwie Hope natkniemy się także na dwie frakcje szukające naszej pomocy: Ocalałych oraz Złomiarzy.

Dowiedz się więcej na temat: Far Cry New Dawn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje