11bit Studios - polski deweloper zapowiada nową grę

​Polskie 11bit Studios ma pełne ręce roboty. Poza Frostpunkiem 2 oraz South of the Circle pracuje nad jeszcze jednym, tajemniczym tytułem.

"Nie jesteśmy jednakowi" - oto słowa, których 11bit Studios użyło w nazwie teasera nowej, niezapowiedzianej jeszcze gry. W opisie filmu czytamy ponadto: "Człowiek nie może zmienić sam siebie bez cierpienia, ponieważ jest jednocześnie marmurem i rzeźbiarzem". To cytat z Alexisa Carrela, francuskiego chirurga i laureata nagrody Nobla z 1912 roku.

To wszystko, co na tę chwilę 11bit Studios ma nam do przekazania. Polski deweloper zaprosił nas jednak na pełną, światową prezentację nowej gry. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca podczas PC Gaming Show.

Reklama

Co może szykować 11bit Studios?

Na tę chwilę nie mamy nawet najmniejszych podejrzeń co do tego, czym jest tajemnicza gra 11bit Studios. Jednak warto zwrócić uwagę, że w teaserze pojawia się wiadomość, że nowa produkcja to dzieło tego samego zespołu, który wydał na świat This War of Mine oraz Frostpunka. Nie mówimy więc o tytule, dla którego 11bit Studios byłoby tylko wydawcą.

Przypomnijmy, że 11bit Studios w kwietniu ogłosiło, że pracuje nad South of the Circle, narracyjną platformówką, która wcześniej trafiła do usługi Apple Arcade, gdzie została bardzo ciepło przyjęta. Teraz powstaje konwersja na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switcha.

Jednak najbardziej wyczekiwaną obecnie produkcją 11bit Studios jest Frostpunk 2, czyli kontynuacja wysoko ocenianej strategii, w której skupiamy się na przetrwaniu całej osady po niespodziewanym nadejściu kolejnej epoki zlodowacenia.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy