10 najgorszych gier 2023 roku wg. Metacritic. Zgadniecie, o jakie tytuły chodzi?

Mijający rok obfitował w wiele wyśmienitych premier, ale na rynku pojawiło się także sporo produkcji, które eufemistycznie zdefiniujemy, jako te znacznie słabsze. Oto najgorsze gry 2023 roku według agregatora ocen, serwisu Metacritic.

Na sklepowych półkach w tym roku pojawiło się kilka głośnych produkcji, które jednak nie spełniły oczekiwań graczy. Wspomnieć tutaj należy chociażby o The Last of Us Part I w wersji na PC, które przez problemy optymalizacyjne było tytułem przez długi czas praktycznie niegrywalnym.

Sporo do życzenia wg. graczy pozostawia także nowa odsłona Call of Duty. Modern Warfare 3 to wg. wielu tzw. "odgrzewany kotlet", który powinien stanowić co najwyżej dodatek do wydanego w ubiegłym roku Modern Warfare 2. Ogrom kontrowersji wzbudziła także premiera Redfall od Arkane Studios. Mówimy o jednej z najgorzej ocenianych tytułów Steama.

Reklama

Metacritic sporządził ranking najgorszych gier 2023 roku

Co ciekawe jednak żadnej z powyższych gier nie znajdziemy w niechlubnym rankingu serwisu Metacritic, który jest swoistym agregatorem opinii i recenzji filmów, muzyki oraz gier. W zestawieniu znajdziemy natomiast inne produkcje gamingowe, którym krótko rzecz ujmując, daleko do ideału.

Zestawienie na 10. miejscu zamyka Gargoyles Remastered, czyli odświeżone wydanie klasycznej 16-bitowej gry platformowej, która w latach 90. była prawdziwym hitem. Jest to także gamingowa adaptacja kultowego serialu animowanego od Disneya. Produkcja nie została doceniona przez graczy z uwagi na frustrujący poziom trudności oraz zbyt krótki czas rozgrywki. Nie brak takich, którzy twierdzą, że nie powinno było się wydawać odświeżonej gry w takim stylu.

Na kolejnym miejscu, z podobną oceną, znajdziemy Loop 8: Summer of Gods, grę osadzoną w gatunku jRPG, której akcja dzieje się w latach 80. ubiegłego wieku w Japonii. Krytycy uderzyli przede wszystkim w brak spójności gry, rozczarowujący scenariusz i irytujące mechaniki.

8. lokata tego rankingu przypadła produkcji Gangs of Sherwood, wobec której istniały całkiem spore oczekiwania. Kooperacyjna gra akcji o Robin Hoodzie nie została jednak zrealizowana we właściwy sposób. Najczęściej pojawiającym się zarzutem jest kiepsko zaimplementowany system walki.

W zestawieniu dosyć nieoczekiwanie znajdziemy się także... Hellboy: Web of Wyrd. Tytuł wydany w drugiej połowie października bieżącego roku zgarnął w serwisie Metacritic średnią not na poziomie 47/100. Nie brak opinii, iż Hellboy potrzebuje lepszej i ciekawszej historii, niż właśnie ta...

Kolejna produkcja, która gości w rankingu to Crime Boss: Rockay City. Niska ocena tej gry wynika prawdopodobnie z wysokich oczekiwań wobec niej, których niestety nie udało się spełnić. Liczono, że na rynku pojawi się kolejna intensywne, filmowe i spektakularne dzieło osadzone w klimacie kryminalnym.... Wyszło, jak wyszło.

Pierwszą piątkę niechlubnego rankingu otwiera Testament: The Order of High-Human, pierwszoosobowa gra akcji z licznymi elementami RPG oraz metroidvanii. Krytyka, jaka pojawia się przy okazji tej gry, związana jest w największej mierze z wadliwie zaimplementowanym systemem walki.

Kolejna gra, która rozmyła oczekiwania z rzeczywistością, to Quantum Error, strzelanka z akcją w kosmosie, łącząca w sobie elementy Sci-Fi, horroru i klasycznego FPS-a. Jak brzmi fragment jednej z recenzji: "są tu dobre pomysły opakowane w pakiet słabo wykonany na wszystkich polach".

Podium bez niespodzianki. Gollum małym-wielkim triumfatorem niechlubnego zestawienia

Podium zestawienia otwiera Greyhill Incident, gra o tematyce inwazji obcych, która wg. pierwotnych założeń, miała być nasączona ogromną dawką akcji. W zamian otrzymaliśmy powtarzalne zadania, mdłą fabułę, nieciekawe mechaniki stealth/skradanki, sztuczne dialogi i drewniane aktorstwo.

Druga odsłona serii Flashback zajmuje w rankingu Metacritica drugie, mało prestiżowe miejsce. Po 31-latach od premiery oryginalnej części, Flashback powrócił, ale w najgorszym możliwym stylu. Niska ocena gry wynika przede wszystkim z prostej liniowej fabuły oraz ogromnej liczbie błędów, jaką można było napotkać w momencie premiery tytułu. Gracze skarżyli się również na fatalną mechanikę strzelania i oskryptowanie praktycznie wszystkich elementów rozgrywki.

Nie mogło być inaczej. Władca Pierścieni: Gollum to wg. Metacritica najgorsza gra roku, a nadużyciem nie będzie stwierdzenie, że zapewne również jedna z najgorszych adaptacji kultowego uniwersum. O wadach tego dzieła moglibyśmy się rozpisywać dłużej - w naszej recenzji zwróciliśmy uwagę na: niesatysfakcjonującą rozgrywkę, monotonne zadanie, średniej jakości grafikę i ogrom błędów i niedoróbek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Lord of the Rings: Gollum | Metacritic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama