Hogwarts Legacy - 10 easter eggów tylko dla fanów sagi

​Hogwart's Legacy stanowiło nie lada pole do popisu dla twórców. Nie tylko jeśli idzie o kreację (poniekąd odtworzenie) świata czy warstwę techniczną, ale także o... easter eggi.

Wychwycenie niektórych powinno być stosunkowo łatwe dla każdego, kto miał do czynienia z książkami, a w szczególności filmami o Harrym Potterze. Ale są też takie, które ukryto skrzętnie niczym kamień filozoficzny. Poniżej dziesiątka naszych ulubionych.

Sklep odzieżowy Gladraga

Podczas wizyty w Hogsmeade nie ominie was ani chybi wizyta w sklepie odzieżowym Gladraga. Miejsce to pojawiało się kilka razy w książkach J.K. Rowling. To tam Harry, Ron i Hermiona kupili skarpety na prezent dla Zgredka za pomoc w wykonaniu zadania.

Reklama

Pokój Życzeń

Autorzy Hogwart's Legacy wykorzystali wprawdzie Pokój Życzeń jako bazę wypadową dla gracza, którą może urządzać wedle własnego... życzenia, ale zanim się nią stanie, pomieszczenie jako żywo przypomina filmowy pierwowzór.

Komnata Tajemnic

Niestety w Hogwart's Legacy nie możemy odwiedzić tego miejsca, ale twórcy nie omieszkali do niego nawiązać. Gdy pójdziemy do damskiej toalety w lochach i przy umywalce użyjemy zaklęcia Revelio, naszym oczom ukaże się kran z symbolem węża i nawiązanie do słynnej lokacji z sagi o Harrym Potterze.

Szkielet w jednej z klas

Podczas zajęć z obrony przed czarną magią zobaczycie (trudno go nie zauważyć) szkielet, który powinniście kojarzyć z filmów o Harrym Potterze. Na tej podstawie można wywnioskować, że znajduje się w Hogwarcie już od bardzo dawna.

Słodycze z Honeydukes

W filmie "Harry Potter i Więzień Azkabanu" byliśmy świadkami sceny, podczas której bohaterowie próbują słodyczy pozwalających przemawiać zwierzęcymi głosami. W Hogwart's Legacy możecie wypróbować ich osobiście (to znaczy wasza postać na ekranie). Czekają na was - a jakże - w Honeydukes.

Kocioł w ubikacji

Pamiętacie "Harry'ego Pottera i Komnatę Tajemnic"? I plan, zgodnie z którym Hermiona przygotowywała eliksir wielosokowy w sekrecie, w ubikacji? Okazuje się, że nie była pierwszą uczennicą Hogwartu, która pichciła w takich warunkach. Dowód na to znajdziecie w Hogwart's Legacy, w toaletach czarownic niedaleko biura Profesora Figa.

Mroczna księga w bibliotece

Podczas wizyty w dziale ksiąg zakazanych w bibliotece Hogwartu możemy trafić na książkę o mrocznej magii, na którą zwróci uwagę nasz towarzysz. To właśnie z tej pozycji Tom Riddle czerpał wiedzę na temat Horkruksów. Zagorzałych fanów sagi o Harrym Potterze powinny w tym momencie przejść ciarki!

Severus Snape

Podczas przemierzania Pokoju Życzeń wraz z profesor Weasley można odkryć sporo sekretów. Jeden z nich został skrzętnie schowany i da się go odkryć tylko podczas wykonywania tego konkretnego zadania. W pobliżu obrazu czarownicy znajdziecie pozytywkę. Postać, która się z niej wyłoni, gdy do niej podejdziecie, do złudzenia przypomina znanego z sagi Severusa Snape'a.

Chatka Hagrida

Choć sam Hagrid jeszcze się nie narodził, podczas naszej przygody Hogwart's Legacy możemy odwiedzić chatkę, w której lata później zamieszkał. Wygląda tak samo i wydziela taką samą energię, jak w filmach.

Irytek

Irytek to złośliwy poltergeist, który od dawien dawna przemierza korytarze i pokoje Hogwartu. To też jedna z tych postaci, których nie przeniesiono z książkowego oryginału do ekranizacji. Ale nic straconego. Stanąć z nim oko w oko możemy w Hogwart's Legacy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwart's Legacy | Avalanche Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy