Reklama

Gra analizująca rynek

Portal Yahoo! w swojej sekcji "Research Lab" uruchomił nowy dział - The Tech Buzz Game. Gra polega na przewidywaniu rynku produktów branży IT, pomysłów i trendów, a zadaniem gracza jest prognozowanie, jak popularne różne technologie będą w przyszłości.

Na przykład strefa MMORPG jest zdominowana przez "World of Warcraft", który jest najbardziej popularnym źródłem alokacji wirtualnych inwestycji, jakich dokonują gracze The Tech Buzz Game, z ceną 24,79 za wirtualną akcję. Drugi w kolejce najbardziej popularny MMORPG - "City Of Heroes" - jest wyceniany przez internatów na 4,31 za akcję. Na rynku przenośnych urządzeń multimedialnych w ocenie graczy dominuje PSP, z ceną 7,49 za udział, podczas gdy jego największy konkurent rynkowy Nintendo Dual Screen z ceną 1,54 został wyprzedzony nawet przez systemy Zodiac i N-Gage.

Pomysł Yahoo! jest nie tylko ciekawy w kategoriach rozrywki, ale także umożliwia w pouczający sposób spojrzeć na rynek nowoczesnych technologii oraz gier. Pomimo że nie jest to w żadnym wypadku miarodajne źródło informacji dotyczące najnowszych trendów, to jest ciekawym i zabawnym substytutem, dającym wgląd w upodobania grupy konsumentów jako całości.

Opisywaną grę odnajdziecie pod adresem: http://buzz.research.yahoo.com/bk/index.html

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy