Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dead or Alive 2 - DC

Producent: Tecmo

Reklama

Wydawca: Tecmo

Rodzaj gry: bijatyka

Data wydania: 17 marzec 2000

Platforma: Dreamcast

Gra pomimo swojego wieku prezentuje się świetnie, nie wiem czy wyszła lepsza bijatyka na DC do tej pory. Ktoś mógłby powiedzieć, że "Soul Calibur" zajmuje pierwsze miejsce wśród mordobić, ale to już oczywiście kwestia gustu.

Do wyboru mamy 12 różnych sylwetek zawodników, w tym także kobiety. Każda z postaci ma swój styl walki. Menu główne prezentuje się bardzo podobnie do menu z "Soul Calibur". Mamy więc do kilka możliwości toczenia rozgrywek: Story Mode, Time Attack, Survival, Team Battle, Tag Battle, Sparring, Versus. Nowością w grze jest opcja Tag Battle, bardzo nowatorski pomysł, który pozwala toczyć walkę do czterech graczy jednocześnie - przeciwko sobie lub konsolowemu przeciwnikowi. Wybierając tą opcję przyszykujcie się na szereg zadziwiających wrażeń. Walczy się wspaniale, ile radości może dać możliwość przywalenia z najlepszym kumplem największemu kujonowi w klasie. I nie ma wybacz...

Grafika

Jak na roczną grę grafika rewelacyjna. Płynność animacji, dopracowanie każdego szczegółu - wszystko jest tak wspaniale skomponowane, że gra pochłania bez reszty. Każdy element ubioru postaci jest jakby dopracowywany osobno. Już nie wspomnę o arenach walk, które toczą sie w zadziwiających sceneriach, w śniegu, w pałacu...

Dźwięk

Bardzo solidny. Nie powala z nóg, ale też nie budzi zastrzeżeń. Podczas 'tłuczenia się' towarzyszą nam dosyć ostre rockowe kawałki. Odgłosy podczas walk to standardowe jęki, krzyki, sapanie... Każda postać czasem rzeknie coś po japońsku, a jej słowa są tłumaczone na angielski napisami. To tak żeby każdy wiedział o co chodzi, nie wszyscy 'spikają' językiem kraju kwitnącej wiśni.

Podsumowanie

Rewelacja. Kto nie grał, niech nadrobi szybko swoją lukę w życiorysie. Gra posiada fantastyczną grywalność, a to wszystko przez wspaniałą grafikę i mnóstwo opcji (w tym fantastyczną opcję Tag Team). Polecam wszystkim bez wyjątku, a w szczególności niewyżytym i nerwowym. Obowiązkowa pozycja dla fanów mordobić! DOA2 stała się grą legendą, dla niej samej warto posiadać konsolkę DC.

Screeny udostępnione dzięki serwisowi IGN.

Dowiedz się więcej na temat: Platforma Obywatelska | wydawca | bijatyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje