Pamięć USB dla Xboxa 360 od 6 kwietnia

Microsoft oficjalnie zapowiedział datę wprowadzenia wsparcia dla pamięci USB do Xboksa 360.

Tydzień temu na światło dzienne wyszła informacja o planach Microsoftu dotyczących pamięci USB i Xboksa 360. Dziś obsługa pendrive'ów i (ewentualnie) dysków twardych na USB została oficjalnie zapowiedziana przez giganta z Redmond. Łatka wprowadzająca to ułatwienie zostanie udostępniona 6 kwietnia.

Należy jednak pamiętać, że "Małomiękki" nałożył na to rozwiązanie pewne ograniczenia - konsola będzie mogła wykorzystać z jednego pendrive'a do 16 GB pamięci. Pozostała przestrzeń może nadal być wykorzystywana do przenoszenia "normalnych" danych. Ale jest też dobra wiadomość: Xbox 360 posiada na przodzie 2 porty USB. To oznacza, że można podłączyć do niego 2 pamięci flash i uzyskać w sumie dodatkowe 32 GB przestrzeni na save'y, DLC i gry.

Reklama

Według zaleceń Majora Nelsona. lepiej nie podłączać do konsol dysków USB. Nie dość, że mogą one nie zadziałać, to na dodatek są wolniejsze od pamięci typu flash.

PS. Dla uściślenia - pliki medialne (mp3, filmy, zdjęcia) Xbox 360 już od dawna odczytuje z pendriveów. Nowością jest możliwość zapisu danych gier, save'ów i DLC na tego typu nośnikach.

gram.pl
Dowiedz się więcej na temat: pamięć | xbox 360
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy