PSP Go! ruszy jesienią?

Od dawna chodzą plotki na temat nowego PSP. W kuluarach growego półświatka szepcze się o braku napędu UMD, dwóch gałkach analogowych czy rozsuwanym ekranie.

Fani z całego świata wzajemnie nakręcają się na powstającą kieszokonsolkę, a Sony milczy i zaciera łapki. Tak było dotychczas. Dziś, dzięki wewnętrznym źródłom, znamy kilka nieoficjalnych rewelacji na temat PSP Go!.

W ostatnim zdaniu nie ma przejęzyczenia. Po licznych spekulacjach dotyczących nazwy przemodelowanego systemu wygląda na to, że został on ochrzczony wiele mówiącym słowem Go!. Potwierdza to kampania reklamowa, która niedawno ruszyła na oficjalnej stronie Playstation. Jak na razie dotyczy ona przede wszystkim Go!view i kamery Go!cam, jednak przedstawiciele firmy zapewniają, że to wyłącznie początek. Te same źródła ujawniają kilka istotnych szczegółów na temat następcy leciwego PSP. Najprawdopodobniej konsola zostanie wydana w dwóch wersjach - 8 i 16-gigabajtowej. Podobne rozwiązania notorycznie serwują nam producenci topowych telefonów komórkowych (vide iPhone). Ciężko wyrokować, jak sprawdzi się to w praktyce (nie znamy pojemności dedykowanych gier), ale na pewno większy dysk nikomu nie zaszkodzi. Warto jednak podkreślić, że raczej nie jest to długo oczekiwane PSP 2.

Reklama

Niestety, w PSP Go! nie uświadczymy dwóch gałek analogowych. Jest to trochę zaskakujące, zwłaszcza po licznych skargach fanów i obietnicach twórców. W ramach rekompensaty designerzy zapewnią nam przemodelowany d-pad i usprawnioną gałkę. Warto również wspomnieć, że wszystkie przyciski chowają się na wysuwanym sliderze. Stało się to możliwe dzięki eliminacji napędu UMD, który zajmował sporą część poprzedniczki. Jeżeli już przy grach jesteśmy: wygląda na to, że przenośny system będzie miał jeden z najmocniejszych startów w historii. Deweloperzy zapewniają, że na serwerach Sony już w dniu premiery zagości około 100 (słownie: sto!) produkcji, a wśród nich takie sławy, jak: Gran Turismo Mobile, Tekken 6 oraz Soul Calibur Broken Destiny. Wielkim zaskoczeniem nie byłaby również przenośna wersja LittleBigPlanet bądź MotorSport. Brzmi nieźle, prawda?

Po przeczytaniu powyższych akapitów na pewno wielu z Was zastanawia się, kiedy szary obywatel będzie mógł zakosztować PSP Go!. Sony jak na razie odmawia wszelkich komentarzy, jednak zaufany informator przejawia znacznie większą chęć do rozmowy. Wszystko wskazuje na to, że konsolka trafi na sklepowe półki już we wrześniu! Data ta dotyczy wyłącznie Kraju Kwitnącej Wiśni. Gracze ze Stanów Zjednoczonych i Starego Kontynentu będą musieli poczekać do października bądź wczesnego listopada. Oznacza to, że przed nami jeszcze co najmniej pół roku czekania. Nie jest to jednak powód do płaczu, okres ten na pewno osłodzi zbliżające się E3.

Gry-Online
Dowiedz się więcej na temat: Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama