Reklama

Podsumowanie sprzedaży PSP w Japonii

Każdy, kto interesuje się choć trochę japońskim rynkiem konsolowym wie, że PlayStation Portable od jakiegoś czasu przeżywa tam swoją drugą młodość. Sony ujawniło, że handheld firmy przekroczył w Kraju Kwitnącej Wiśni ważną barierę w liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Dziesięć milionów. Osiągnięcie tej okrągłej liczby sprzedanych egzemplarzy to wielki sukces dla gry wideo, a dla konsoli - ważny krok na długiej drodze zdobywania portfeli klientów. I chociaż PSP osiągnęło go już dawno, jeśli chodzi o rynek ogólnoświatowy, to na własnym podwórku - w Japonii - udało się to dopiero teraz. Sony ujawniło, że właśnie tyle konsolek znalazło nabywców w Kraju Kwitnącej Wiśni w okresie od 12 grudnia 2004 do 24 sierpnia 2008 roku. Podano również listę pięciu najlepiej sprzedających się gier w całej japońskiej karierze platformy:

Reklama

To zestawienie jest chyba największym potwierdzeniem tego, że marka Monster Hunter jest w tym kraju naprawdę ogromnie popularna (warto zwrócić uwagę, że pierwsze miejsce należy do gry wydanej pod koniec marca tego roku).

I na koniec, dla porównania: Nintendo DS jest w Japonii w trakcie swojego 23 miliona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje