Pierwsza gra polskiego studia 11 bit zapowiedziana

Nowopowstałe polskie studio 11 bit zapowiedziało swój pierwszy projekt. Będzie nią "strategia akcji", Anomaly: Warzone Earth, która trafi na PC oraz iPhone'a i iPada.

Akcja gry przeniesie nas do 2018 roku, kiedy to na Ziemię spadły szczątki ogromnego statku obcych. Po wejściu w atmosferę, rozpadły się na kawałki i spadły na planetę, a już na powierzchni, w ciągu kilku chwil, otoczyły je tajemnicze kopuły ochronne, które naukowcy nazwali Anomaliami.

W Anomaly: Warzone Earth gracze wcielą się w dowódcę, który - w przeciwieństwie do pozostałych RTS-ów - będzie brał czynny udział w walce będąc obecnym na polu bitwy. Stamtąd będzie można wybrać preferowany skład żołnierzy, ich uzbrojenie czy taktykę.

Reklama

"To połączenie strategii i akcji, które z całą pewnością trafi w gusta zarówno zagorzałych fanów gatunku, jak i graczy okazjonalnych" - wyjaśnia Grzegorz Miechowski, prezes 11 bit Studios.

"Gracze nie tylko dowodzą. Przechadzają się po polu bitwy i asystują swoim jednostkom w starciu. Poprzez odpowiednie zbalansowanie obmyślania strategii dla całej misji i osobistego zaangażowania, Anomaly sprawi, że użytkownicy będą nieustannie pochłonięci rozgrywką, a co jeszcze ważniejsze, sprawi im to sporo dobrej zabawy" - dodaje.

Gra ukaże się na początku przyszłego roku na PC, iPhonie i iPadzie.

CDA
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | studia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy