Reklama

Łączenie DS i Wii lada dzień

Nintendo potwierdziło, że pracuje nad nowym oprogramowaniem, które pozwoli na wykorzystanie połączeń między przenośną konsolą Dual Screen i stacjonarną Wii. Premiera nowych opcji powinna odbyć się w nadchodzącym 2007 roku.

James Honeywell, jeden z szefów działu odpowiedzialnego w korporacji Nintendo za konsolę DS na łamach brytyjskiego tygodnika branżowego MCV powiedział, że połączenie sił między dwoma platformami stanie się głównym czynnikiem zwiększającym sprzedaż obu urządzeń.

Pierwszą grą, która ma korzystać z owoców powiązania ze sobą Wii i DS, będzie "Pokemon Battle Revolution". Europejska data premiery tej produkcji wciąż nie jest znana. To dopiero początek, gdyż Nintendo już tworzy kolejne gry międzyplatformowe.

"Nie podaliśmy jeszcze żadnych konkretnych oświadczeń odnośnie oprogramowania i łączności, ale definitywnie będzie sporo ekscytujących rzeczy, których kreacje chcemy dostarczyć na rynek tak szybko jak to tylko możliwe. Mamy nadzieję, że nastąpi to już w kolejnym roku" - dodał.

Produkcje korzystające do przebiegu rozgrywek z obu urządzeń firmy jednocześnie będą kontynuować "etos zabawy i gry od Nintendo". Honeywell twierdzi, że konkurencja może koncentrować się na możliwościach sprzętowych, ale nie zdoła nadrobić w ten sposób przyjemności czerpanych z zabawy i interakcji, które przyjdą gdy podłączy się dwie platformy jednocześnie.

"Dal przykładu połączenie między Xbox 360 i PC bazuje bardzo na wymianie plików wideo i innych mediów. W przypadku Wii i DS chodzi raczej o zaoferowanie nowych form rozgrywek, zabawy i interakcji - da to zestaw nowych doświadczeń dla całej rodziny" - powiedział Honeywell.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje